Home News Zbita szybka w telefonie? Szybko ją naprawisz

Zbita szybka w telefonie? Szybko ją naprawisz

Dużo osób sądzi, że w przypadku uszkodzenia ekranu jedyne co można zrobić to wymiana telefonu na nowy. Ale nie jest to prawdą, w większości przypadków uszkodzona zostaje tylko szybka, która jest zdecydowanie tańsza, niż wymiana całego wyświetlacza. Pojawia się więc pytanie, czy można wymienić samą szybkę?

Dlaczego wymiana samej szybki jest korzystna?

Wymiana szybki jest o wiele tańszym rozwiązaniem. Jeśli zdecydujemy się na wymianę całego modułu wyświetlacza, to niestety często taka wymiana przekracza połowę ceny nowego telefonu. Sama szybka stanowi nie więcej niż 30% wartości nowego urządzenia. Jeśli posiadamy iPhone, to wymiana szybki Warszawa pozwoli nam zachować oryginalny wyświetlacz telefonu.

Jak przebiega proces wymiany szybki?

Serwis telefonu w takim przypadku rozpoczyna się od oddzielenia szybki od reszty ekranu. Niektóre telefony posiadają również dodatkową warstwę dotykową. Procedura polega na mechanicznym rozdzieleniu szybki i ekranu przy pomocy specjalistycznych narzędzi, jakim jest drut molibdenowy. Metoda ta sprawdza się przy płaskich wyświetlaczach, natomiast przy zakrzywionych ekranach niezębne jest użycie separatora kriogenicznego, którego zadaniem jest kontrola zamrożenia i wykruszenia warstwy kleju.

Kolejnym krokiem w całym procesie wymiany jest usunięcie pozostałego kleju i szkła, przydatny tu jest specjalny rodzaj rozpuszczalnika. Przez cały proces telefon znajduje się w specjalnej komorze bezpyłowej, gdzie jest dokładnie wyczyszczony i przygotowany do nałożenia kleju. Ostatnim etapem jest połączenie nowej szybki z ekranem telefonu. Niezwykle ważna jest odpowiednia temperatura przy klejeniu, która sprawi, że klej będzie trwały.

Czy warto samodzielnie wymieniać szybkę w domu?

Wiele osób chcąc zaoszczędzić, zastanawia się, czy może dokonać wymiany w domu? Nie jest to zalecane rozwiązanie. W serwisie wykorzystuje się profesjonalny sprzęt, a po całej procedurze telefon jest dokładnie oczyszczany i sprawdzany. Dodatkowo to wszystko odbywa się w specjalnej komorze bezpyłowej, która daje gwarancję, że pod ekran nie dostaną się żadne zanieczyszczenia. W warunkach domowych byłoby to nieosiągalne, a w dodatku podjęcie takiej próby może skończyć się jeszcze większym uszkodzeniem, a to będzie wiązało się z koniecznością droższej naprawy w serwisie. Dlatego lepiej nie ryzykować i od razu udać się na wymianę do serwisu.