Poszukiwanie sposób na redukcję tkanki tłuszczowej to nic nowego, a kriolipoliza wśród takich zabiegów zaczyna zyskiwać sobie coraz większe zainteresowanie pacjentów.

Zamrażanie komórek tłuszczowych to prosta procedura, która na dodatek przynosi świetne rezultaty w krótkim czasie. Jeśli zatem szukamy prostej metody na pozbycie się niepotrzebnych kilogramów, być może warto skierować kroki do gabinetu medycyny estetycznej.

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą, które następnie wydalane są z naszego organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Metoda ta została opracowana przez amerykańskich naukowców, którzy zauważyli, że komórki tłuszczu nie są odporne na działanie zimna. Już temperatury w okolicach 10 do 5 stopni Celsjusza powodują ich obumieranie. To odkrycie doprowadziło do opracowania metody redukcji tkanki tłuszczowej z użyciem zimna, którą to wykorzystujemy obecnie w gabinetach medycyny estetycznej.

Jak wygląda sam zabieg?

Cała procedura jest prosta i zajmuje około godziny. W pierwszej kolejności na skórę nakładane są specjalne okłady termiczne, które chronią ją przed ewentualnym uszkodzeniem. Następnie, z pomocą głowicy skóra wystawiana jest na działanie niskich temperatur. Pełne efekty zbiegu widoczne są po około miesiącu od wykonania kriolipolizy – w tym czasie organizm stopniowo pozbywa się martwych komórek tłuszczowych. Przy jednej sesji możliwe jest pozbycie się nawet do 25% tkanki tłuszczowej na obszarach objętych leczeniem, więc jest to bardzo skuteczna metoda redukcji tłuszczu. Zabieg jest również wyjątkowo bezpieczny – zimno nie uszkadza innych tkanek w naszym organizmie, działając tylko i wyłącznie na komórki tłuszczowe.

Jakie są minusy kriolipolizy?

Minusem kriolipolizy może być fakt, że efekty zabiegu nie są permanentne. To oznacza, że jeśli nie wdrożymy do naszego stylu życia zdrowych nawyków, możliwe jest odbudowanie tkanki tłuszczowej po kriolipolizie. Warto także wspomnieć o fakcie, że zabieg ten jest wyjątkowo obciążający dla naszego układu metabolicznego. Nie mogą się mu poddać osoby, które zmagają się z chorobami nerek, wątroby, a także osoby, które posiadają rozrusznik serca czy cierpią na nadwrażliwość na niskie temperatury. Rezultaty zabiegu nie pojawiają się od razu, co również może stanowić minus.

Podsumowanie

Pomimo pewnych wad, kriolipoliza odznacza się wyjątkową skutecznością i pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów w prosty sposób. Dowiedz się więcej o kriolipolizie na https://drmarcinnowak.pl/oferta/kriolipoliza/.