Kwestia wypadania włosów zaprząta głowę wielu osobom. Włosy wypadają nam każdego dnia, jednak nasz niepokój powinno budzić zbyt duże wypadanie włosów, a szczególnie wypadanie włosów po myciu . Co zrobić, jak wypadają włosy? Jak postępować, aby jednocześnie przybywało nam nowych włosów?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Czy intensywne wypadanie włosów po umyciu powinno nas niepokoić?
  • Czy możemy oszacować, ile włosów wypada dziennie z naszej fryzury?
  • Czy mycie włosów ma w ogóle wpływ na nadmierne wypadanie włosów?
  • Dlaczego zły szampon może osłabić nasze mieszki włosowe?
  • Od czego zależy jakość i ilość włosów?
  • Co warto wiedzieć o skórze głowy?

Bardzo wiele osób zastanawia się, kiedy wypadanie włosów jest zbyt intensywne i zaczyna się proces trwałego tracenia włosów. Zapewne laikowi ciężko jest określić granicę między wypadaniem włosów a łysieniem. Jednocześnie wiele osób zastanawia się czy codzienne wypadanie włosów podczas mycia jest oznaka choroby. Czy rzeczywiście tak się dzieje? Kiedy powinniśmy zacząć przejmować się naszymi włosami? Co warto wiedzieć o mieszku włosowym?

Ile włosów wypada w ciągu dnia i kiedy może to być nadmierne wypadanie włosów?

Osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów często wiążą ten fakt z myciem włosów. Jednak powodów i to o wiele poważniejszych należy szukać gdzie indziej. Często widząc wypadające włosy podczas mycia głowy, rezygnujemy z częstszej higieny i przestajemy stosować odżywki do włosów. Tymczasem stosowanie kosmetyków do włosów może mieć realny wpływ na poprawę jakości włosa. Skupiając się na samym wypadaniu włosów, zapominamy o tym, że przyczyną wypadania włosów może być także problem ze skórą głowy. Dlatego zaprzestając regularnego mycia włosów, przestajemy dbać o skórę głowy. To z kolei może być początkiem jeszcze szybszego wypadania włosów. Ograniczenie mycia może zaburzyć cykl fizjologiczny mieszków włosowych. Dlatego nie należy zaniedbywać pielęgnacji włosów. Zmagając się z wypadaniem włosów warto zaopatrzyć się w kosmetyki, które pomogą nam przywrócić równowagę włosów oraz skóry głowy.

Często przyczyną zbytniego wypadania włosów może być zły dobór szamponu do rodzaju włosów.  Co ciekawe źle dopasowany szampon może wypłukiwać ze skóry głowy nadmierną ilość zanieczyszczeń i zaburzać jej równowagę oraz powłokę ochronną. To może powodować zaczopowanie mieszków włosowych, a to może osłabić kondycję naszych włosów.

Wypadanie włosów podczas mycia oraz stosowania odzywki

Wiele osób zauważa fakt wypadania włosów nawet podczas czynności takiej jak mycie włosów wodą a jeszcze przed nałożeniem szamponu.

Błędem jest wiązać wypadanie włosów jedynie z myciem głowy. Warto zacząć od tego, że włosy zawsze nam wypadają. Jednak niepokoić powinno na bardzo duże wypadanie włosów. To z kolei może być związane ze stanem skóry głowy. Jeśli PH skóry jest zaburzone, to tym samym nasze włosy mogą być w gorszej kondycji. Mycie włosów z użyciem odpowiednich preparatów pozwala na zachowanie zdrowego wyglądu włosów. Z drugiej strony warto wiedzieć, że mokre włosy są bardziej wrażliwe na czynniki zewnętrzne i łatwiej jest je uszkodzić. Dlatego mycie włosów powinno być jednocześnie dokładne i delikatne. Podobnie proces suszenia głowy oraz czesania włosów powinien być uważny, powolny i delikatny. Dzięki temu zmoczone włosy nie ulegną uszkodzeniu i nie będą potem wypadać.  Warto też regularnie używać odzywek do włosów i stosować tylko sprawdzone szampony. To pozwoli nam uniknąć kłopotów z codziennym wypadaniem włosów w nazbyt dużych ilościach.