Rzeka Narew skażona poprzez olej turbinowy, który wyciekł do kanału wpływającego do niej w miejscowości Ostrołęka. Skażenie rzeki sięga długości ok 35 km. Strażacy wciąż prowadzą akcję ratunkową.

Wyciek oleju w elektrowni

Przedstawiciele Energa Elektrownie Ostrołęka niestety potwierdzili wyciek oleju. Dotyczy on wycieku oleju turbinowego TU 32. Nie podana jest oficjalna ilość wyciekającej substancji, jaka dostała się do kanału i zagraża rzece Narwi. Wokół elektrowni prace prowadzi około 20 strażaków, a kolejne grupy stawiają zapory sorpcyjne w Sieluniu.

„Rzeka Narew na Mazowszu została skażona na odcinku 35 km od zespołu Elektrowni w Ostrołęce. Do środowiska w wyniku awarii dostał się olej turbinowy TU 32, a nie jak początkowo przypuszczano Mazut. Olej turbinowy jest szkodliwy dla środowiska wodnego” – tak napisała na Twitterze rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska.

Aktualne informacje są następujące : – Olej już nie wycieka – powiedział portalowi Gazeta.pl mł. bryg. Robert Chodkowski z Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce.