czwartek, 23 maja, 2024
Strona główna News Grupa czeczeńskich najemników pojmana. Wołodymyr Zełenski na chwilę może odetchnąć

Grupa czeczeńskich najemników pojmana. Wołodymyr Zełenski na chwilę może odetchnąć

Do krwawego w skutkach ataku Rosji na Ukrainę doszło 24 lutego 2022. Podczas gdy w Polsce świętowaliśmy tłusty czwartek, u naszych sąsiadów około 4 nad ranem rozpoczął się atak. Niestety trwa on do dziś, kiedy to mija kolejna doba nieprzerwanych bojów po stronie ukraińskiej. Choć twierdzą, że jest im coraz ciężej odpierać zmasowany atak to nadal trzymają się na froncie. Pytanie tylko jak długo?

Niestety pod ostrzałem Rosjan jest nie tylko wojsko, ale również ludność cywilna. Słyszy się o coraz więcej zabitych i rannych. Te dane są przerażające. Jednak kolejna wiadomość wcale nie jest inna. Otóż jak donoszą media, Rosja wynajęła grupę Wagnera, czyli najemników, którzy mają za zadanie zabić prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Grupa czeczeńskich najemników pojmana

Na początku dostaliśmy informację od doradcy w ukraińskim MSW Antona Heraszczenko, że we wtorek udało się złapać oraz wziąć do  niewoli najemnika z rosyjskiej formacji zbrojnej nazywanej „grupą Wagnera”. Według Heraszczenki Rosjanin wcześniej walczył w Syrii. Jednak pozostawała kwestia innych najemników, wciąż będących w gotowości.

Teraz dotarła do nas informacja o tym, że zostali zatrzymani wszyscy. Jak podaje tvp.info grupa czeczeńskich najemników wykonujących rozkazy Rosji została w całości zlikwidowana. Mieli oni zabić  prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Informację o zlikwidowaniu grupy podały na Twitterze m.in. kanały Euromaidan PR

oraz Nexta

Oby więcej takich choć trochę pozytywnych wiadomości.