Dekoracje są dopełnieniem każdego domu. Dzięki nim nabiera on elegancji i szyku, zyskując także na przytulności. Dlatego jeśli Twoje wnętrza są surowe i brak im „ciepła”, koniecznie spraw sobie odpowiednie dodatki.

Najpopularniejsze dekoracje do domu

Na pierwszym miejscu oczywiście należy wskazać na poduszki dekoracyjne. Polacy wprost je uwielbiają. Świetnie wyglądają na kanapach, fotelach, narożnikach oraz łóżkach. Do wyboru mamy naprawdę wiele wzorów oraz faktur. Najczęściej kupowane są wełniane modele ozdobione grubymi warkoczami, jednak równie popularne stają się kolorowe futrzaki lub te połyskujące cekinami. Tu wszystko zależy od tego, w jakich klimatach jest Twoje wnętrze.

Oczywiście jesienne wieczory, a także długie zimowe noce nie mogą istnieć bez wełnianych, plecionych, futrzanych…kocy. To właśnie o nich mowa. Zajmują one miejsce obok wspomnianych poduszek. Znaleźć je można raczej w każdym polskim domu. Nigdy nie poprzestajemy na kupnie jednego. Zazwyczaj jest ich kilka. Mają funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również skutecznie chronią przed chłodem.

Ceramika również jest często spotykanym elementem wyposażenia wnętrz. Wszelkiego rodzaju wazony, patery do ciasta, czy dekoracyjne filiżanki zdobią nasze półki w salonach oraz kuchni. Kupując te artykuły dekoracyjne urozmaicimy każdą aranżację, oraz dodamy jej eleganckiego rysu.

Oświetlenie dekoracyjne do domu

To czego brakuje nam, szczególnie w zimowe wieczory, to ciepłe światło. Dlatego szukając jego substytutu, kupujemy do naszych domów lampiony, latarenki, świece, tea-lighty i inne źródła ciepła, które nie tylko dodają wnętrzom uroku, ale również dbają o kameralną atmosferę. Odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem podczas romantycznych kolacji we dwoje, jak i również wtedy, gdy kiedy mamy po prostu ochotę na relaks przy lekturze dobrej książki.

Cotton-balls’y są chyba jedną z najmodniejszych ozdób, wykorzystywanych przez wielu. To dzięki nim, każde wnętrze staje się przytulne, a atmosfera w nim zdecydowanie się ociepla. Można je zawiesić nad łóżkiem, w oknie w sypialni, czy też ozdobić nimi poręcze schodów.