Home News Szukasz pomysłu na prezent urodzinowy? Podaruj wyjątkową podróż w czasie

Szukasz pomysłu na prezent urodzinowy? Podaruj wyjątkową podróż w czasie

Zawsze, gdy zbliżają się moje urodziny, zaczynam zastanawiać się nad tym, co udało mi się zrobić lub osiągnąć w ciągu ostatniego roku. Nieco inaczej jest w przypadku bardziej okrągłych dat, takich jak dwudziestka, trzydziestka itp. To nie tylko świetna okazja do zorganizowania dużej imprezy z rodziną i przyjaciółmi, ale też świetny moment na małą podróż w czasie. Szukasz pomysłu na fajny urodzinowy prezent? Podaruj bliskiej osobie album ze zdjęciami.

Przygotowanie takiego albumu, który będzie zawierać zdjęcia z całego życia, nie jest takim prostym zadaniem. Wybranie odpowiednich zdjęć z dzieciństwa, szkoły, studiów, ślubu, wakacji, czy pracy wymaga poświęcenia czasu. Właśnie dlatego będzie to wyjątkowy prezent podarowany od serca, który sprawi wiele radości osobie obdarowywanej.

Jak przygotować album ze zdjęciami na prezent?

Decydując się na przygotowanie takiego albumu, z pewnością będziecie musieli przeszukać rodzinne albumy, a w razie potrzeby poprosić o pomoc kogoś z rodziny. Od kilkunastu lat większość zdjęć przechowujemy jednak w formie cyfrowej, dlatego też konieczny będzie ich wydruk. Na szczęście nie będzie to takie trudne. Wiele firm umożliwia teraz wywoływanie zdjęć online. Jeśli już uda Wam się zebrać historię danej osoby w zdjęciach, należy pomyśleć o wybraniu dobrego albumu na zdjęcia. Warto zdecydować się na taki, który będzie miał mocną oprawę i twarde karty. Możecie też styl okładki dobrać pod upodobania osoby obdarowywanej.

fot. foto4u.pl

Przy doborze albumu warto pamiętać też o tym, aby dopasować go do ilości zdjęć. Oczywiście możemy kupić większy album, w którym pozostanie trochę miejsca na uzupełnienie dalszej historii. Większym problemem będzie jednak zakup zbyt małego albumu. Planując prezent i wybierając album, warto dopasować też formaty zdjęć. Najpopularniejsze proporcje boków to 2:3 lub 3:4. Najpopularniejszy format to wielkość zdjęć 10 × 15 cm. Ważniejsze w historii danej osoby zdjęcia można jednak wydrukować w większym rozmiarze.

Jeśli jednak do urodzin zostało zbyt mało czasu, aby zdążyć z przygotowaniem takiego prezentu lub zwyczajnie nie uda Wam się dostać do rodzinnego archiwum, zawsze możecie zdecydować się też na zdjęcie na płótnie. Fotoobrazy również mogą stanowić świetny prezent i fajną pamiątkę, na którą osoba obdarowana codziennie będzie mogła patrzeć.