W wieku 68 lat zmarł Patrick-Louis Vuitton. Był on potomkiem założyciela słynnego francuskiego domu mody Louis Vuitton. O jego śmierci firma poinformowała w mediach społecznościowych.

„Z głębokim smutkiem dzielimy się wiadomością o śmierci Patricka-Louisa Vuittona” – informuje marka na Instagramie. „Wszystkie nasze myśli kierujemy w stronę jego rodziny, w szczególności jego synów Pierre’a-Louisa i Benoita-Louisa, którzy pracują u naszego boku, a także jego wnuków” – dodano. Nie znana jest jeszcze przyczyna śmierci.

Początkowa niechęć

Patrick-Louis dołączył do firmy w 1973 roku, a zaczynał jako stolarz. W wywiadzie dla  Bouge Arabia twierdził, że niechętnie wchodzi do rodzinnego biznesu. Jego marzeniem był zostać weterynarzem. Dodał także „Moi dziadkowie nalegali, abym kontynuował rodzinny biznes. Zawsze odmawiałem dziadkowi”.

Jednak, gdy dziadek jego –  Gaston-Louis Vuitton zmarł w 1970 roku, jego żona poprosiła go o pomoc. Początkowo Patrick-Louis Vuitton nadzorował około 300 specjalnych zamówień, które dom mody otrzymywał każdego roku. Następnie doradzał w zakresie projektowania akcesoriów podróżniczych, w szczególności luksusowych kufrów.

Patrick-Louis to praprawnuk Louisa Vuittona. To on w 1854 roku stworzył w Paryżu dom mody. Początkowo marka zajmowała się produkcją głównie toreb, walizek i bagaży. Aktualnie Louis Vuitton jest częścią grupa LVMH – właściciela 70 marek luksusowych z całego świata z branży modowej, kosmetycznej, biżuteryjnej oraz alkoholowej. Do grupy należą również Dior, Fendi czy Givenchy.

Właścicielem całej firmy jest Bernard Arnault. Z majątkiem, szacowanym przez Bloomberga, na 96,5 mld dolarów jest obecnie trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Przed nim są tylko Jeff Bezos i Bill Gates.