Każdy czasami ma takie dni, gdy wraca do domu i jedyne o czym marzy to odpoczynek. Jednak zamiast kłaść się wcześniej spać, a następnego dnia budzić się z bólem głowy, możemy zaplanować inne metody na wieczorny relaks.

Kochamy piątkowe wieczory, ponieważ to ten czas, gdy nie musimy martwić się co będzie następnego dnia. To właśnie w piątki potrafimy się najlepiej zrelaksować. Czemu więc nie przenieść tego na inne dni? Jeśli tylko pojawi się okazja, że nie będziemy musieli załatwiać nic po pracy, warto skupić się na sobie. To właśnie dzięki temu, że na spokojnie naładujemy swoje akumulatory, będziemy mieli siłę na dotrwanie do końca tygodnia. Jeśli właśnie dziś przyszedł ten dzień, kiedy potrzebujesz odpoczynku koniecznie sprawdź nasze metody na wieczorny relaks:

Zrezygnuj z planowania i domowych obowiązków

Wróć do domu i przestań myśleć nad tym co będzie jutro. Jeśli w ramach oszczędności w domu czeka przygotowane menu na cały tydzień to z pewnością w lodówce znajdują się wszystkie niezbędne produkty. Nie zaczynaj też porządków, w końcu nigdy nie potrafisz przerwać w połowie. Nastaw się, że ten wieczór to czas tylko dla siebie (dla nas).

Wybierz dobry film

Przygotuj sobie talerz z pokrojonymi owocami lub warzywami jako idealna zdrowa przekąska do filmu. Przynieś sobie butelkę wody i postaw ją niedaleko. Dzięki temu nie będzie potrzeby, aby cały czas wstawać. To odpowiedni moment, aby wybrać sobie film lub serial i w pełni się na nim skupić. Ja w zimne wieczory zawsze szykuję sobie jeszcze kocyk, którym mogę się przykryć.

Przygotuj sobie domowe SPA

Ciężko o coś bardziej relaksującego niż kąpiel. Zadbaj o delikatne światło, przygotuj zapachową świecę, nalej gorącej wody do wanny i zadbaj o siebie. To dobry moment na wszystkie pielęgnacyjne zabiegi. W dodatku to chwila tylko dla Ciebie, więc odpoczynek jest zapewniony.

Sięgnij po książkę

W pozostałe dni najprawdopodobniej nie macie czasu na to, aby spokojnie złapać za książkę. To właśnie odpowiedni moment. Możecie zabrać ją do wanny lub zwyczajnie usiąść i czytać ją w swoim ulubionym miejscu w domu. Do tego warto przygotować sobie szklankę wody lub kubek z gorąca herbatą.

Włącz ulubioną muzykę

Uwielbiam słuchać muzyki i nie wyobrażam sobie bez niej życia. Właśnie dlatego w chwilach gdy potrzebuję odpoczynku też po nią sięgam. Możecie wcześniej przygotować sobie specjalną listę utworów, którą właśnie w takiej okazji będziecie mogli wykorzystać.

 

Jeśli nie możecie sobie pozwolić na taki wieczór w ciągu tygodnia to koniecznie zadbajcie o to, aby w piątek wieczorem zorganizować sobie taki czas.