Firma L’Oreal właśnie zaliczyła całkiem udany debiut na targach CES 2022. Zaprezentowała niemała rewolucję z działu smart beauty. Colorsonic, czyli coś na kształt pędzla do farbowania, ma nam ułatwić, tę czynność, ostatnimi czasy, często wykonywaną w domu. Jednak nie tylko, gdyż fryzjerzy również mają okazję zapoznać się, ze smart gadżetem, jakim jest Coloright. Zatem dla każdego coś miłego 😉.

Równomierna koloryzacja włosów w domu

Jeśli chodzi o koloryzację włosów w domu, koncepcja pędzla Colorsonic jest prosta. Po otrzymaniu nowego pędzelka, osoba chcąca zmienić kolor swoich włosów musi wybrać jeden spośród 40 dostępnych odcieni na stronie Colorsonic. Następnie poczekać, aż zestaw zostanie dostarczony do domu. Zamiast tradycyjnych farb, czy butelek, które do tej pory znajdowały się w opakowaniu z farbą, otrzyma kartridż, który już tylko należy załadować bezpośrednio do urządzenia.

Następnie wystarczy włączyć pędzel, poczekać, aż zmiesza się on z kolorem i utrwalaczem, a następnie wyczesać włosy od nasady aż po same końce. Bez obawy o przecieki, zacieki, plamy czy ryzyka nałożenia zbyt dużo farby w niektórych miejscach. Następnie należy odczekać 30 minut, na przykład oglądając ulubiony serial. Po tym czasie farbę spłukujemy, włosy suszymy i stylizujemy i efekt mamy gotowy. Użyty wkład należy schować na przyszłe poprawki, na przykład odrosty.

Oczywiście cały projekt ma także w sobie element eco, gdyż każdy z wkładów nadaje się do recyklingu, a dołączone rękawice są wielokrotnego użytku.

Coloright rewolucja koloryzacji w profesjonalnych salonach

Oprócz zmiany sposobu farbowania włosów w domu, L’Oréal koncentruje się również na kolejnej rewolucji doświadczeń związanych z farbowaniem włosów w salonach. Na CES 2022 zaprezentowała Coloright, czyli wykorzystujący sztuczną inteligencję system koloryzacji dla specjalistów. Stworzy on na żądanie klientek specjalny, zindywidualizowany odcień farby.

Urządzenie posiada czytnik, który analizuje włosy klienta, a także mierzy czynniki wpływające na skuteczność koloru, w tym kolor włosów, procent siwizny, długość i gęstość. Ma także dozownik zawierający suche perełki składające się z farby do włosów wraz z wkładami kremów bazowych, aktywatora i rozcieńczalniki. Dzięki opatentowanemu algorytmowi dozowane składniki tworzą spersonalizowaną recepturę farbowania włosów.

Cena i dostępność urządzeń

Niestety, urządzenia aktualnie nie są dostępne. Producent przewiduje pojawienie się ich w Stanach Zjednoczonych na początku 2023 roku. Póki co, nie wiadomo także ile będą kosztowały.