Lakier do włosów znają wszyscy, jako środek do utrwalenia fryzury. Jednak nie jest to jego jedyne zadanie. Czy wiesz jak różne mogą być zastosowania lakieru do włosów? Na pewno to cię zaskoczy, a dodatkowo okaże się niezwykle przydatne w domu.

Lakier do włosów był wykorzystywany w nietypowy sposób już w 1948 roku. Wtedy to również powstał ten kosmetyk. Pierwsze lakiery w aerozolu wykorzystywano do przedłużania życia ciętych kwiatów, dzięki temu zachowywały one świeżość zdecydowanie dłużej. Należało je tylko delikatnie spryskać lakierem i gotowe.

Różne zastosowania lakieru dziś

Koniec z nieestetycznie wyglądającymi lepami na muchy, czy też toksycznymi środkami, które mają za zadanie je odstraszać. Możesz się ich skutecznie pozbyć rozpylając w nich lakier do włosów. Kosmetyk oblepi skrzydełka i sprawi, że owad będzie miał problemy z poruszaniem się, dzięki czemu łatwiej się go złapie i wyrzuci na zewnątrz. Plusem takiego rozwiązania jest  fakt, iż lakier jest o wiele mniej toksyczny. To sprawia, że jest bezpieczny i dla domowników, i dla zwierząt domowych.
Lakier do włosów pomoże także pozbyć się śladów szminki na koszuli (jak usunąć plamy ze szminki) lub też śladów po pudrze na kołnierzyku ulubionej bluzki. Rozpylony na zasłony chroni je przed kurzem, dzięki czemu dłużej zostają czyste. Dzieje się tak, gdyż lakier tworzy na materiale niewidzialną ochronną powłokę. W zimę warto zastosować trik z lakierem na swetrach, które potrafią się nieraz bardzo elektryzować.
Gdy przytrafiła ci się plama, spryskaj ją odrobiną lakieru do włosów. Zawarty w nim alkohol działa jak odplamiacz. Po wyschnięciu włóż ubranie do pralki i wypierz jak zwykle. Ten sposób znany jest nawet malarzom pokojowym, którzy nie raz mają na swoich ubraniach trudne do pozbycia się plamy.
Jeśli właśnie wybierasz się na spotkanie i zauważyłaś oczko w rajstopach popryskaj je lakierem. Unikniesz w ten sposób dalszego jego rozciągnięcia. Dodatkowo, gdy rozpylisz produkt na całej powierzchni rajstop, pozostaną one na swoim miejscu i nie będą się zsuwały.
Poza wyżej wymienionymi, gama zastosowania lakieru do włosów jest naprawdę wielka. Niektórzy utrwalają nim rysunki, sprawdza się także jako nabłyszczacz papieru prezentowego. Przy jego pomocy możesz także usunąć sierść zwierząt z mebli. Wystarczy spryskać ścierkę lakierem i wytrzeć tkaninę. Ciekawe zastosowanie to użycie go do samoobrony. Działa podobnie jak gaz pieprzowy, z tym, że nie jest aż tak drażniący. Na pewno zatrzyma na chwilę napastnika, a nam da okazję do ucieczki.
Niezależnie od tego, jak wykorzystujesz lakier warto go mieć w swoim domu. Być może sama wpadniesz na kolejne jego niestandardowe zastosowanie.