„Marsz do łazienki, myjemy ręce!” – nakazywały Panie przedszkolanki nim zasiedliśmy do posiłku. Tym samym sformułowaniem witali nas rodzice po powrocie z placu zabaw. Nie od dzisiaj wiadomo, że mycie rąk to podstawowa zasada higieny. Przed udaniem się do drogerii w celu poszukiwania pachnących kremów przyjrzyj się dokładniej kwestii oczyszczania.

Dlaczego mycie rąk jest tak ważne? Jak i czym powinniśmy to robić?

Zarazki czyhają na Ciebie wszędzie

Poręcz w autobusie, klamka od drzwi publicznej toalety, klawiatura, myszka komputerowa czy telefon… To tylko mała część przedmiotów, z którymi na co dzień spotykają się nasze dłonie. Na rękach potrafi znajdować się miliony bakterii. Nieprawidłowa troska o higienę może przynieść bolesne skutki, bowiem zarazki te mogą powodować między innymi choroby układu pokarmowego, czy nawet trądzik. Okazuje się, że nieprawidłowa higiena rąk jest źródłem nawet 90 procent zakażeń.

„Myjemy rączki!”

To właśnie dlatego, od najmłodszych lat wpajana jest nam troska o higienę dłoni. Nie są to nudne, nadopiekuńcze rady, lecz prawdziwa droga do zdrowia. Pomyśl, ile zarazków przenosimy na swoją skórę, twarz, włosy, czy do jedzenia. Eksperci radzą, aby ręce myć
w szczególności: po powrocie do domu ze spaceru, pracy, czy placu zabaw, po kontakcie ze zwierzętami lub osobą chorą, po korzystaniu z toalety i, koniecznie, przed przygotowywaniem posiłków.

30 sekund dla zdrowia

Tyle wystarczy, aby usunąć większość zarazków, które znajdują się na naszych dłoniach. Niezbędne jest połączenie ciepłej (nie gorącej) wody oraz mydła. Najlepiej wybierać te
w płynie, bowiem kostki, które wilgotne leżą w łazience mogą same w sobie gromadzić sporo grzybów i bakterii. Dozowniki płynów są bardziej higieniczne. Wybierajmy mydła, które nie będą przesuszać i podrażniać delikatnej skóry dłoni. Warto poddać się trendowi na produkty naturalne, które są bezpiecznym wyborem dla każdego typu skóry. Eksperci marki Natura Siberica polecają wybór naturalnych mydeł.