Podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego prezentu dla chłopca mogłoby się wydawać niełatwym zadaniem. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od wieku dziecka prezenty takie jak gry planszowe, klocki, czy samochodziki sprawdzą się zawsze. Aby dodatkowo ułatwić zadanie, zebrałyśmy nasze pomysły w jedno miejsce.

Poniższe pomysły sprawdzą się niezależnie od okazji. Tego typu prezenty można podarować z okazji urodzin, imienin, dnia dziecka, mikołajek, czy innych świąt. Warto jednak przy tym pamiętać, że pierwsze lata od urodzenia mają bardzo duży wpływ na to, co będzie działo się z dzieckiem na dalszych etapach rozwoju. Badania wskazują na to, że nawet do 95% zdolności mózgu rozwija się do 3 roku życia.

Prezenty dla malucha

Poszukując zabawki dla niemowlaka, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na oznaczenia wiekowe. To znacznie ułatwi nam zadanie przy wyborze odpowiedniej zabawki tak, by obdarowane dziecko mogło się nią bawić. Jak wygląda takie oznakowanie? Na pudełku z zabawką znajdziemy na przykład napis „6m+”, który będzie oznaczał, że zabawka będzie odpowiednia dla wszystkich dzieci, które ukończyły sześć miesięcy. Natomiast zabawki z oznaczeniem „1+” będą skierowane dla osób, które ukończyły pierwszy roczek życia. Dla maluchów najlepiej wybrać fajnego pluszaka lub zabawki edukacyjne dopasowane do wieku. Dla chłopca najlepiej sprawdzą się te o tematyce samochodów, czy zwierzaków. Dodatkowo badania wskazują na to, że dzieci do 3 miesięcy życia najbardziej lubią zabawki czarno-białe o wyraźnych konturach. Dopiero od 4 miesiąca dziecko zaczyna interesować się otoczeniem oraz wyciągać rączki do przedmiotów w okolicy.

Prezenty dla przedszkolaka

W przypadku chłopców w wielu przedszkolnym najlepiej byłoby wybierać zabawki zgodne z jego zainteresowaniami. W tym wieku zazwyczaj dzieci mają już swoje preferencje. Jedni wolą zabawę samochodami, inni na przykład budowanie różnych konstrukcji z klocków. Jeśli jednak nie mamy pewności, czym konkretnie interesuje się dziecko, które chcemy obdarować, możemy postawić na najbardziej sprawdzone pozycje takie jak samochody, tory wyścigowe, klocki, czy traktory dla dzieci. W wieku przedszkolnym dzieci chętnie sięgają też po zabawki, które wymagają od nich kreatywności i myślenia. To też moment, gdy dziecko zaczyna liczyć i rozwiązywać zagadki.

Prezenty dla chłopca w wieku szkolnym

W przypadku młodych uczniów sposób zabawy będzie się zdecydowanie różnić. Chłopcy w wieku szkolnym potrafią już Tworzyć scenariusze zabaw, które mogłyby stać się podstawą niejednego filmu akcji. Tu w grę wchodzą już przeróżne pościgi, czy rywalizacje. Coraz chętniej testują granicę wytrzymałości zabawek przy różnych akrobacjach. W takim przypadku warto zastanowić się nad zabawką, która będzie miała nieco więcej możliwości. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zaawansowane konstrukcje z klocków, które sprawdzą się w trakcie różnych zabaw. Ciekawym pomysłem mogą być też łodzie lub statki kosmiczne, które w połączeniu z figurkami potworów pomogą rozwijać dziecku wyobraźnię. Jednak i w tym przypadku klasycznym wyborem będą różnego rodzaju samochody i pojazdy: https://allegro.pl/kategoria/zabawki-samochody-i-pojazdy-86352. Wiek szkolny to też dobra pora na zabawki, które wymagają większej precyzji, więc wszelkie składane modele samochodów z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę.