Piękne, lśniące, wyraziste, o głębokim kolorze… Takie są włosy na chwilę po farbowaniu. Aby cieszyć się intensywnym kolorem dłużej, warto prawidłowo o niego dbać. Wystarczy przestrzegać kilku zasad i zaopatrzyć się w dobre, naturalne kosmetyki, by zachować blask i piękny odcień głębokiego brązu, intensywnej czerni, czy delikatnego blondu.

Eksperci marki Natura Siberica zdradzają, jak dbać o włosy farbowane.

Zdrowe nawyki

Po wyjściu z salonu fryzjerskiego warto przemyśleć swoje nawyki. Włosy farbowane powinny mieć jak najmniejszą styczność z suszarką i prostownicą. Wysoka temperatura wysusza włosy i może powodować blaknięcie koloru. Najlepiej, żeby wysychały samoczynnie, bądź były suszone chłodnym strumieniem powietrza. Szczególną uwagę należy zachować także podczas wakacji. Słońce oraz słona woda nie są sprzymierzeńcami włosów farbowanych. W upalne dni lepiej chronić je przed promieniami UV.
Mycie pod kontrolą
Świeży wygląd to podstawa. Jednak po farbowaniu lepiej unikać codziennego mycia włosów. Zalecane jest mycie dwa razy w tygodniu, szczególnie w przypadku włosów przesuszonych i łamliwych. Kluczem jest także dobór odpowiedniego szamponu. Warto wybrać ten z naturalnym składem, który nie tylko zatrzyma kolor na dłużej, ale także nie obciąży dodatkowo włosów.
Pielęgnacja
Włosy farbowane potrzebują również szczególnej opieki i pielęgnacji. Koniecznie trzeba je regularnie odżywiać, sięgając po naturalne odżywki przeznaczone do włosów po koloryzacji, które głęboko zadbają o włosy oraz pomogą zatrzymać pożądany kolor. Dobra odżywka nawilży oraz ułatwi rozczesywanie. Taki odżywczy zabieg warto przeprowadzać dwa razy w tygodniu.
Eksperci marki Natura Siberica polecają botaniczną linię Flora Siberica, w której skład wchodzą kosmetyki przeznaczone dla włosów farbowanych. Wyjątkowe receptury pielęgnacyjne tej linii specjalnej, stanowią selektywny dobór naturalnych składników oraz ziół. Kosmetyki Flora Siberica posiadają certyfikat ECOCERT Cosmos Natural, który gwarantuje naturalny skład, a także bezpieczeństwo stosowania produktów.