Owsianka powinna być w każdym domu, szczególnie jeśli zależy nam na zdrowym odżywianiu czy też aktualnie chcemy zrzucić parę kilogramów. Płatki błyskawiczne zdecydowanie skrócą czas przygotowywania naszej owsianki błyskawicznej.

Płatki owsiane – właściwości

Płatki owsiane dostarczają błonnik a ten natomiast odpowiada za prawidłową prace jelit. Sprawiają także, że przez dłuższy czas nie odczuwamy głodu. Dlatego też są ważnym składnikiem diety. Płatki owsiane to źródło cennych tłuszczy, ma aż 7% tłuszczu, który jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe a te z kolei zapobiegają zakrzepom w układzie krwionośnym.

Owsianka błyskawiczna to idealny sposób na śniadanie, gdyż przez lekarzy jest uważany jako jeden z najzdrowszych pokarmów. Sprawdzi się także w przypadku diety sportowca, oraz zwykłych, zapracowanych ludzi. Dostarcza energię i poprawia pracę jelit, ułatwia odchudzanie.

Owsianka a odchudzanie

Dieta odchudzająca powinna być bogata w pokarmy zawierające błonnik i to właśnie owsianka błyskawiczna jest jego świetnym źródłem. Nie zawiera kalorii i sprawia, że czujemy się dość długo najedzeni. Płatki owsiane posiadają średni indeks glikemiczny, a po ugotowaniu staje się on wysoki, dlatego lepiej zalać je mlekiem zamiast wodą. Dodatkowo możemy wrzucić do nich owoce, dodać cynamon.

Jak przygotować owsiankę błyskawiczną

Owsianka błyskawiczna to najlepszy sposób na szybkie i pełnowartościowe śniadanie. Do jej przygotowania potrzebujemy:

  • 1/2 szklanki owsianki błyskawicznej
  • 1/2 szklanki mleka
  • ulubione owoce lub też bakalie, miód, cynamon.

Na początek zagotowujemy mleko. Należy uważać by nam nie wykipiało, dlatego najlepiej nie zostawiajmy go na gazie. Potem przygotowanym mlekiem zalewamy płatki owsiane. Mieszamy i odstawiamy na około 5 minut. Po tym czasie do płatków możemy dodać ulubione dodatki czyli owoce, miód, bakalie itp. Wszytko zależy od naszych preferencji. Teraz możemy cieszyć się nie tylko pyszną, ale i zdrową owsianką błyskawiczną, która na pewno stanie się obowiązkową pozycją w menu. Lubią ją nie tylko dorośli, ale także dzieci.