Home News Nowość od Philips – Philips 346B1C panoramiczny monitor z USB-C i przełącznikiem KVM

Nowość od Philips – Philips 346B1C panoramiczny monitor z USB-C i przełącznikiem KVM

panoramiczny monitor z USB-C i przełącznikiem KVM

Firma MMD – producent monitorów marki Philips – wprowadza na rynek nowy, zakrzywiony monitor wyposażony w złącze USB-C i przełącznik KVM. 34-calowy model Philips 346B1C dzięki zastosowanym rozwiązaniom zwiększy komfort i produktywność pracy, np. finansistów lub bankowców, choć sprawdzi się także w domowych zastosowaniach.

Bogaty obraz

Najnowsza propozycja Philipsa wyposażona jest w zakrzywioną, 34-calową matrycę VA w formacie 21:9 i rozdzielczości UltraWide QHD (3440 x 1440 px). Monitor wyróżnia się także odświeżaniem na poziomie 100 Hz, pokryciem palety Adobe RGB w 90% oraz parametrem Delta E < 2. Ukłonem w stronę graczy jest zastosowanie technologii Adaptive-Sync. Konfiguracja ta sprawia, że jakość obrazu docenią zarówno miłośnicy elektronicznej rozrywki, jak i wymagający użytkownicy profesjonalni.

Wszechstronne złącze USB-C oraz przełącznik KVM

Wbudowana stacja dokująca USB-C z funkcją ładowania (maks. 90 W) zapewnia wygodę użytkowania oraz zwiększa możliwości monitora. Do złącza można podpiąć urządzenia peryferyjne, np. mysz czy klawiaturę. Podłączenie laptopa do monitora, używając portu USB-C, umożliwia szybkie przesyłanie danych czy też oglądanie wideo w wysokiej jakości przy jednoczesnym zasilaniu komputera.

Uniwersalność i ergonomię modelu 346B1C wzmacnia również obecność przełącznika KVM. Dzięki niemu, możliwe jest podłączenie do monitora nawet dwóch stacji roboczych i ich obsługa za pomocą jednego zestawu klawiatury i myszki.

Ponadto, funkcja MultiView pozwala na jednoczesne wyświetlanie obrazu pochodzącego nawet z czterech różnych źródeł.

Przyjazny dla oczu

Philips 346B1C wykorzystuje szereg rozwiązań poprawiających komfort użytkowania monitora – w szczególności u osób, które spędzają przed nim dużo czasu. Zastosowana w monitorze technologia Flicker-Free odpowiedzialna jest za redukcję męczącego oczy migotania. Według badań szkodliwe dla oczu mogą również okazać się krótkie promienie niebieskie emitowane przez wyświetlacz LED. Tryb LowBlue skutecznie zmniejsza jego emisję.

Oszczędność energii i ekologia

Dzięki technologii PowerSensor możliwe jest zmniejszenie kosztów zużycia energii nawet o 80%. Wykrywa ona nieobecność użytkownika przed monitorem za pomocą sygnałów podczerwieni i zmniejsza jasność wyświetlacza. Takie rozwiązanie może także wydłużyć okres jego eksploatacji. Dodatkowo, technologia LightSensor dostosowuje poziom jasności ekranu do warunków panujących w pomieszczeniu za pomocą inteligentnego czujnika. Zapewnia to odpowiedni poziom jasności przy minimalnym zużyciu energii.

Na uwagę zasługuje również aspekt ekologiczny. Do produkcji monitora nie wykorzystano rtęci i ołowiu, a sam produkt umieszczony jest w opakowaniu w 100% nadającym się do recyklingu. Energooszczędność i przyjazność środowisku potwierdzają liczne certyfikaty, takie jak EnergyStar 7.0, RoHS czy TCO.

Dostępność i cena

Philips 346B1C będzie dostępny w sprzedaży już w listopadzie br. w sugerowanej cenie detalicznej 2579 zł.