Edycja Nike Off-White nie zawiodła miłośników oryginalnych sneakersów. Pierwsza kolekcja „The Ten” zachwyca swoim stylem oraz wysoką funkcjonalnością. Owocem współpracy Off-White i Nike jest wysokiej jakości seria limitowanego obuwia, która przypadnie do gustu kolekcjonerom, jak i osobom poszukującym wygodnego i praktycznego obuwia. Co warto o niej widzieć?

Nike Off-White- jak powstała ta wyjątkowa kolekcja?

„The Ten” to z pewnością jedna z największych kolekcji stworzonych przez markę Nike we współpracy z firmą Off-White, a dokładnie jej właścicielem- Virgilem Ablohem. Czym wyróżnia się ta kolekcja? To dekonstrukcja 10 topowych modeli sneakersów.

Można śmiało powiedzieć, że to jedna z najistotniejszych kolaboracji, jaka miała miejsce. Została przeprowadzona na kilkunastu różnych modelach i zdekonstruowała dotychczasowo dostępne wersje, tworząc je na nowo.To nie tylko zwykła zmiana materiałów czy barw. Współpraca pomiędzy Nike a Off-White sprawiła, że stworzono nową formę, jak i sposób projektowania obuwia. Propozycje serii Off-White znajdziesz tutaj: (https://sneakersjoint.com/kategoria-produktu/sneakersy/nike-off-white/)

Ponadto wyróżnia się też formą dystrybucji, limitowanymi wydaniami oraz ich rozłożeniem w czasie. Kolaboracja ta odegrała ważną rolę w kulturze i wpłynęła także na inne marki oraz projekty. Właśnie dlatego odbiła się głośnym echem w świecie mody. Kolekcja obejmuje nie tylko sneakersy od Nike, ale też innych marek należących do Nike. Mowa tutaj o Jordan i Convense. Premiery obuwia miały miejsce od końca października aż do początku listopada 2017 roku.

Nike Off-White – pakiet „REVEALING” i „GHOSTING”

Pierwsze wydania obuwia zostały podzielone na 2 grupy, a w każdej z nich znalazło się 5 sztuk. Sylwetki nawiązywały natomiast do dwóch popularnych sportów- biegania i koszykówki. To właśnie do osób uprawiających te sporty, wiele swoich modeli kieruje marka Nike. Co znajdziemy w pakiecie „REVEALING”? Pakiet ten obejmuje Nike Air Max 90, Nike Air VaporMax, Nike Blazer Mid, Nike Air Presto, Air Jordan I. Ponadto dodatkowy pakiet „GHOSTING”  obejmuje  Air Force 1,  Zoom Vaporfly, Chuck Taylor All-Star, Nike Air Max 97, React Hyperdunk.

Pakiet „REVEALING” opiera się na rozłożeniu całej cholewki butów na części składowe i jej przebudowy. Virgil Abloh tworząc to obuwie często posługiwał się nożem X-ACTO. Za jego pomocą np. rozcinał języki. W modelach tych zmodyfikowano wiele, poza panelami samych sylwetek.

Dane panele w butach zostały połączone ścięgnem zygzakowatym, który według Virgila Abloha podkreślił części cholewki. Druga część kolekcji o nazwie „GHOSTING” pokazała nam zupełnie inną obróbkę obuwia. Było to możliwe poprzez zastosowanie przezroczystych materiałów, które odsłoniły strukturę poszczególnych projektów. Po buty z kolekcji „The Ten” sięgają takie sławy jak np. Naomi Campbell, Kim Jones, Drake, A$AP Rocky.

Nike Off-White- najciekawsze modele limitowanych sneakersów

Off-White x Air Jordan 1 “The 10” Chicago

Klasyczna gama kolorystyczna Chigago w legendarnym modelu Air Jordan 1. To właśnie to obuwie stało się symbolem współpracy Nike i Off-White. Ponadto jest obiektem pożądania kolekcjonerów z całego świata.

Off-White x Nike Air Max 90 “The 10” White

Wariant ten pochodzi z pakietu „REVEALING”, którego celem była dekonstrukcja i złożenie cholewki od nowa. Charakterystycznym detalem tego modelu są czarne taśmy przy Swooshu oraz zapiętce.

Off-White x Nike Blazer “The 10” White/Black

Wersja ta udowadnia to, że można odmienić i nadać wyjątkowego stylu każdemu obuwiu i to przy niewielkim nakładzie pracy. Wystarczyło tylko obniżyć i przesunąć Swoosh w dół tak, aby nachodził on delikatnie na podeszwę. Tak niewielki zabieg odmienił znacząco wygląd tego modelu.

Off-White x Nike Air Presto “The 10” Black/White

Pierwszy raz model ten można było podziwiać u  A$AP Nast, jednak został on rozpowszechniony i zdobył uznanie dopiero, kiedy wystąpili w nim Frank Ocean i Playboi Carti. To jeden z najczęściej poszukiwanych przez kolekcjonerów wariantów. Wersja ta wyróżnia się Swooshem pod boczną klatką oraz wywiniętą cholewką na lewą stronę. Zauważyć można też taśmę umieszczoną z tyłu wraz z napisem AIR.

Off-White x Nike Air Force 1 Low “The 10” White

Model Air Force 1 Low wchodził w skład pakietu GHOSTING, który uwidaczniał „lewą” stronę cholewki. Zdobią go półprzezroczyste panele, a całe obuwie prezentuje się spójnie i minimalistycznie. Jest to prosta wersja kolaboracji, która nie wychodzi z mody.

Off-White x Nike Air Max 97 “The 10” White

Propozycja prosta oraz estetycznie wykonania. Nie znajdziemy tu zbyt wiele zbędnych detali i udziwnień. Biała barwa połączona z kontrastowym czarnym Swooshem robi wrażenie. Ponadto Abloh zadbał o kilka ciekawych dodatków oraz akcentów. Model ten także znajduje się w serii GHOSTING.

Off-White x Nike Air VaporMax “The 10” Black/White

Ceniony przez miłośników sneakersów model. Charakteryzuje się nowoczesną sylwetką i mocnymi, kontrastowymi barwami. Ponadto wyróżnia się najmniej rozbudowaną i zmodyfikowaną sylwetką wśród innych propozycji w „The Ten”.

OFF WHITE x Converse Chuck 70 “The 10”

Niezwykle ciekawa wersja, która stała się prawdziwym hitem. Zwolennikom sneakersów od Nike spodobała się zwłaszcza spektakularnie wyglądająca przezroczysta cholewka.

To oczywiście nie wszystkie modele stworzone w wyniki tej kolaboracji, z którymi warto się zapoznać. Pierwsza wielka kolekcja Off-White z Nike jest z pewnością epicką współpracą, która okazała się szczególnie owocna. Dzięki niej powstały stylowe modele cechujące się wysoką jakością i unikalnym wzornictwem. Buty z tej kolekcji cieszą się ogromną popularności.