Na rynku dzięki platformie Kickstarter pojawia się coraz więcej ciekawych produktów, które mają ułatwiać codzienne obowiązki. Najnowszy projekt pozwoli nam przede wszystkim na zrezygnowanie z tradycyjnych ręczników, które wymagają częstego prania.

Niezależnie od tego, czy preferujemy korzystanie z prysznica, czy wanny, każdy z nas po umyciu się musi skorzystać z ręcznika, aby osuszyć całe ciało. Ze względów na kwestie higieniczne ręczniki powinniśmy też bardzo często zmieniać, co prowadzi do powstawania dużej ilości prania i dodatkowej pracy. Okazuje się jednak, że na wysuszenie ciała jest inne, ciekawsze rozwiązanie. Mowa o Arebo, czyli nowym projekcie suszarki do całego ciała, który właśnie zbiera środki na popularnej platformie Kickstarter.

fot. Kickstarter
fot. Kickstarter

Arebo – Nowoczesna metoda na wysuszenie całego ciała

Nowe urządzenie przypomina z wyglądu rozbudowaną, nowoczesną wagę łazienkową, w której znajdują się specjalne dysze odpowiadające za wypuszczanie ciepłego powietrza. Proponowana temperatura to 32 stopnie Celsjusza, urządzenie umożliwia jednak opcję skorzystania z zimniejszego powietrza, które wydobywa się z prędkością ponad 60 kilometrów na godzinę. Jak działa urządzenie? Aby się wysuszyć, wystarczy ustać na Arebo, a suszarka sama zacznie pracę.

Zgodnie z danymi przedstawionymi na stronie produktu, suszenie zajmuje mniej niż minutę. Jest też zdecydowanie dokładniejsze niż to, przy użyciu klasycznego ręcznika. Producent zachęca do zakupu urządzenia przede wszystkim ze względu na to, że zwykłe ręczniki, z których na co dzień korzystamy, są siedliskiem różnych bakterii. Dzięki Arebo możemy ich uniknąć. Z urządzenia będą mogły korzystać osoby o wadze do 150 kilogramów. Nie będzie ono wymagać też żadnego dodatkowego działania, dzięki czemu może być też świetnym rozwiązaniem, dla osób o mniejszej sprawności.

Obecnie urządzenie można kupić w cenie od 240$, czyli około 1000,00 zł. Najtańsze pakiety już dawno się wyprzedały. Pamiętajcie jednak, że platforma Kickstarter nie daje 100% pewności, a niej popularne projekty mogą być obarczone pewnym ryzykiem.

Źródło: Kickstarter