To prawdziwy hit ostatnich lat. Widać je w kolorowych magazynach, na pokazach mody, w teledyskach czy reklamach. Nausznice, bo o nich mowa, to kolczyki inne niż wszystkie. Mogą być umieszczane w miejscu przekłucia lub też nakładane na płatek ucha, a ich cechą charakterystyczną jest to, że zakrywają jego sporą część. Nie zawsze dobrze pasują, ale zawsze robią wielkie wrażenie, ponieważ wyglądają oryginalnie. Jak je nosić, by połączyć obie te kwestie?

Jak nosić nausznice?

Nausznice to kolczyki, które zdecydowanie zmieniają charakter stylizacji, głównie ze względu na swój nieco większy rozmiar. Choć wydają się bardziej dyskretne niż wiszące kolczyki – ich forma rozwija się ku górze ucha – to jednak nie da się ich nie zauważyć. Dlatego też nausznice podobnie jak każde duże kolczyki, nie pasują do każdego stroju. Idealnie sprawdzą się w wieczorowych stylizacjach, przy wysoko upiętych lub krótkich włosach, jako jedyna ozdoba. Nausznice dobrze prezentują się także przy nieco cięższych strojach, np. golfach. Z racji tego, że nie są wiszące, nie będą zahaczały o garderobę, za to będą awangardowym połączeniem – jakże modnym w ostatnich latach – swoistej ciężkości z delikatnością. Trzeba jednak przyznać, że nausznice zdecydowanie nie pasują do sportowego stroju i rzadko kiedy są noszone na co dzień – zdecydowanie lepiej je zostawić na specjalne okazje i stylizacje.

Najmodniejsze nausznice

Nausznice nie należą do najpopularniejszych typów kolczyków, choć wiele modeli prezentuje najmodniejsze wzory, takie jak skrzydła czy też proste linie. Takie motywy są najchętniej wybierane spośród kolczyków i znajdują się w ofercie większości jubilerów, np. SAVICKI. Kolczyki na całe ucho ciekawie wpływają na postrzeganie twarzy – staje się smuklejsza, nabiera elegancji i intryguje. Popularne są także nausznice w formie całych zwierząt, np. kotów, których ogony zakręcają się wokół ucha. Z pewnością każda miłośniczka niebanalnej biżuterii znajdzie coś dla siebie.