LG Electronics wprowadza udoskonaloną aplikację ThinQ, która wzbogaca doświadczenia konsumentów podczas korzystania z funkcji inteligentnego domu. Zgodnie ze strategią rozwoju sztucznej inteligencji opartej na dostosowywaniu się do potrzeb, łączności i otwartości, technologia LG ThinQ ułatwia klientom z ponad 150 krajów sterowanie urządzeniami LG w inteligentnym domu oraz zapewnia dostęp do poszerzonej gamy usług.

Co posiada udoskonalona aplikacja LG ThinQ?

LG ThinQ wykorzystuje technologię rozpoznawania mowy dostępną w Asystencie Google zapewniając użytkownikom dostęp do najwygodniejszej metody obsługiwania urządzeń ThinQ. LG ThinQ, wprowadzona po raz pierwszy pod nazwą SmartThinQ, jest pierwszą aplikacją mobilną do obsługiwania inteligentnego sprzętu AGD, która pozwala na korzystanie z rozpoznawania mowy, a tym samym umożliwia sterowanie urządzeniami oraz monitorowanie ich pracy przy użyciu poleceń przypominających zwykłą rozmowę.
Ponadto, zaawansowana aplikacja oparta na sztucznej inteligencji zapewnia dostęp do indywidualnej pomocy technicznej w postaci proaktywnej funkcji diagnostycznej Proactive Customer Care, która z wyprzedzeniem informuje użytkowników o potencjalnych problemach, a w przypadku konieczności wezwania serwisu pozwala na szybsze wykonanie naprawy. Proactive Customer Care przekazuje użytkownikom szczegółowe informacje o obsługiwaniu urządzeń wraz ze wskazówkami dotyczącymi optymalnego użytkowania, dzięki czemu pomaga w pełni wykorzystać możliwości urządzenia i wydłużyć okres jego eksploatacji.
Za pośrednictwem aplikacji użytkownicy mogą powiązać urządzenia LG ze swoim kontem Amazon, aby korzystając z usługi Amazon Dash Replenishment automatycznie zamawiać dostawy wstępnie wybranych środków, takich tabletki do zmywarki, proszek do prania, czy zmiękczacz do tkanin.

LG ThinQ, czyli wszystko w zasięgu Twojej ręki

Dzięki funkcjom, takim jak Smart Care+ i Smart Pairing, aplikacja LG ThinQ umożliwia dostosowanie pracy urządzeń do indywidualnych potrzeb użytkowników. Na przykład, lodówka z funkcją Smart Care+ współpracująca z technologią LG ThinQ analizuje zachowania użytkowników, tak aby obniżyć zużycie energii poprzez automatyczne włączanie trybu energooszczędnego oraz zapewnić optymalne warunki przechowywania żywności poprzez automatyczne regulowanie temperatury. Najnowsze suszarki LG współpracujące z funkcją Smart Pairing bezprzewodowo komunikują się z pralkami LG, aby na podstawie informacji o włączonym cyklu prania dobrać optymalny program suszenia. Dzięki takim innowacjom wprowadzonym przez LG, klienci nie muszą już obawiać się, źle dobrane ustawienia suszarki doprowadzą do uszkodzenia ubrań.

„LG ThinQ idealnie odzwierciedla naszą wizję wygodniejszego obsługiwania inteligentnych urządzeń AGD, bez konieczności intensywnego uczenia się skomplikowanych funkcji, co często jest konieczne w przypadku nowoczesnego sprzętu. Firma LG zawsze na pierwszym miejscu stawia użytkownika a nie technologię, czego wyraźnym potwierdzeniem jest ewolucja naszego ekosystemu inteligentnego domu.” – Ryu Hye-jung, dyrektor zarządzający pionu biznesowego Smart Home firmy LG