Samoizolacja — w świetle ostatnich wydarzeń słowo to zmieniło życie setek tysięcy ludzi. Nawet pomimo zniesienia restrykcyjnych środków wiele osób nadal pracuje zdalnie i spędza większość czasu w domu. Centra rozrywki i kina nadal nie działają, a ludzie nie są w stanie rozładować stresu po ciężkim tygodniu. Pandemia i niemożność spędzenia czasu z bliskimi popychają ludzi do organizowania przyjęć, a nawet ślubów online. W tym artykule znajdziesz najciekawsze pomysły na ciekawe spędzenie czasu, nawet bez wychodzenia z własnego domu.

Gry planszowe z rodziną lub przyjaciółmi

Wiele osób uważa, że ​​gry planszowe są tworzone wyłącznie dla dzieci. To błędne przekonanie — wielu dorosłych będzie równie zainteresowanych spędzaniem czasu przy stole grając w Monopoly czy Cluedo. Jeśli nie jesteś fanem takiej rozrywki, polecamy spróbować swoich sił w wirtualnym kasynie. Aby wybrać bezpieczną witrynę, najlepiej skorzystać ze specjalnej usługi, na przykład casino 777. Obecnie istnieje ogromna różnorodność opcji takiej rozrywki, dostosowany dla każdego wieku i liczby uczestników. Poniżej znajdują się najbardziej popularne gry planszowe dla widzów dorosłych:

  • mafia sportowa lub klasyczna — to najlepszy sposób na pokazanie swoich ukrytych talentów i ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych;
  • gra w karty «powiedzieć inaczej» — szkolenie dla umysłu i wyobraźni, co wydaje się proste tylko na pierwszy rzut oka;
  • krokodyl — spróbuj wyjaśnić proste rzeczy bez słów, na przykład prędkość światła. Jest to zabawna i wciągająca gra dla całej firmy;
  • Jenga — ważne jest, aby utrzymać równowagę i obliczyć każdy krok z wyprzedzeniem.

Oczywiście nie są to wszystkie gry planszowe godne uwagi. W każdym sklepie internetowym możesz wybrać tego typu rozrywkę, przeznaczoną zarówno dla jednej osoby, jak i dużej firmy. Istnieją również wersje online gier wymienionych powyżej, w które można grać z nieznajomymi bez narażania się na ryzyko zarażenia się covidem. Z pomocą pulpitu rozrywki, będzie nie tylko ujawniają swoje ukryte talenty, ale również uzyskać emocjonalne odprężenie.

Wirtualne wycieczki po muzeach

Na szczęście w dobie internetu można zwiedzać najwspanialsze muzea świata bez wychodzenia z domu i nie zwracając uwagi na ich zamknięcie z powodu kwarantanny. Poniżej wymieniono niektóre z najpopularniejszych wirtualnych wycieczek po muzeach:

  1. Luwr — jedno z najwspanialszych muzeów — oferuje 360-stopniową panoramę muzeum, a nawet bliższe spojrzenie na rzadkie artefakty w okolicy. Klikając eksponaty, możesz uzyskać więcej informacji o ich historii.
  2. Narodowa Galeria Sztuki w USA — posiada około 1200 obrazów, jest to jedna z najlepszych na świecie kolekcji malarstwa włoskiego renesansu, dzieł holenderskiego i hiszpańskiego baroku.
  3. Projekt artystyczny Google współpracuje z ponad 60 muzeami i galeriami z całego świata. Korzystając z technologii Google Street View, odwiedzający może przeglądać kolekcje, na przykład Biały Dom w Stanach Zjednoczonych, Muzeum Sztuki Islamskiej w Katarze, a nawet Muzeum Sztuki Ulicy w São Paulo w Brazylii.

Ponadto wiele biur podróży przekwalifikowało się do usług online i oferuje wirtualne wycieczki z przewodnikiem. Koszt takich wycieczek uzależniony jest od popularności i dostępności dodatkowych opcji, np. Dodatkowych punktów, które następnie można wymienić na prawdziwy produkt lub usługę.

Wesela, imprezy i koncerty online

Pandemia i niemożność wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi lub bliskimi popycha ludzi do celebrowania ważnych chwil w życiu online. Oprócz wieczornych spotkań w sieciach społecznościowych i komunikatorów z kolegami z pracy lub przyjaciółmi, ludzie „chodzą” na koncerty, wspólnie oglądają filmy, organizują wieczory poetyckie, a nawet biorą ślub.

Koncerty również przeniosły się do wirtualnego wszechświata: popularni wykonawcy występują w sieciach społecznościowych i na platformach wideo. To samo dzieje się z branżą filmową — w wielu miejscach odbywają się premiery nowych filmów. Takie wydarzenia mogą mieć kilka formatów: płatne i bezpłatne. W przypadku wydarzeń płatnych bilety należy kupować z wyprzedzeniem, tak jak w prawdziwym życiu.

Czasami użytkownicy zaczynają robić dość nietypowe rzeczy w Internecie: organizować wirtualne imprezy w komputerowych symulatorach lub świętować wesela w grach online dla wielu graczy. Wielu nauczycieli zaczęło wykorzystywać moc Internetu do prowadzenia wirtualnych zajęć dla swoich uczniów. Nawiasem mówiąc, często wykorzystuje się do tego popularne gry wideo z możliwością gier wieloosobowych. Zamiast nudnych zajęć, w tym przypadku uczniowie odkrywają kolorowe lokacje i realistyczną mechanikę gry.

Epilog

Można ciekawie i pożytecznie spędzić czas nawet w warunkach samoizolacji. Najprościej jest po prostu położyć się na kanapie i nic nie robić, tylko pomyśleć, ile interesujących rzeczy w życiu będzie Ci wtedy brakować. Oprócz rozrywki możesz zaangażować się w samorozwój, nauczyć się nowej umiejętności, a nawet stworzyć prawdziwe arcydzieło. Jak pokazuje praktyka, w takich momentach w człowieku ujawniają się uśpione wcześniej talenty. Dlatego nie bój się spróbować czegoś nowego, a okres pandemii minie dla Ciebie niezauważony!