Peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczający skórę. Wykonuje się go w salonie kosmetycznym po to, by w delikatny sposób głęboko oczyścić skórę. Nie musi być on wykonywany samodzielnie, bardzo dobrze sprawdza się jako forma przygotowania skóry do innych zabiegów nawilżających i odżywiających. Przyśpiesza wchłanianie składników aktywnych.

Peeling kawitacyjny nie jest inwazyjny, dzięki czemu dobrze sprawdza się tez u osób z cerą wrażliwą oraz naczynkową. Zabieg ten powinien być wykonywany w okresie od końca września do początku kwietnia, aby nie narażać złuszczonej skóry na silne działanie promieni słonecznych.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się zjawisko zwane kawitacją. Zachodzi ono pod wpływem zmniejszenia ciśnienia i polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Zabieg rozpoczyna się od zwilżenia skóry, aby po zetknięciu z ultradźwiękami tworzyły się mikro-pęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego zabiegu jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka, co prowadzi do głębokiego oczyszczenia. Hamuje rozmnażanie się bakterii.

Dla kogo jest peeling kawitacyjny?

Zabieg ten warto wykonywać niezależnie od rodzaju cery. Każda skóra wymaga złuszczenia, a więc peeling kawitacyjny będzie odpowiednim zabiegiem dla wszystkich. Zabieg ten szczególnie poleca się osobom walczącym z trądzikiem pospolitym lub różowatym oraz zaskórnikami i wągrami. Jest on też świetnym wyborem dla osób, które posiadają cerę mieszaną lub tłustą, ponieważ zmniejsza ilość wydzielanego sebum, przez co zmniejsza efekt „świecenia się” skóry twarzy. W przypadku cery suchej i zmęczonej może on dodać blasku oraz pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie ilości drobnych zmarszczek. Regularne stosowanie peelingu kawitacyjnego bardzo pozytywnie wpływa na zmniejszenie przebarwień.

Jak przygotować się do peelingu kawitacyjnego?

Cały zabieg trwa od 30 do 60 minut. Na wykonanie peelingu kawitacyjnego najlepiej przyjść bez makijażu. Przed jego wykonaniem kosmetolog dodatkowo oczyści skórę za pomocą toniku lub żelu, a następnie nałoży na skórę serum i rozpocznie zabieg szpatułką produkującą fale ultradźwiękowe. Zabieg ten nie jest bolesny, przypomina masowanie twarzy za pomocą wibrującej szczoteczki elektrycznej. Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego skóra może być lekko z zaczerwieniona. Warto pamiętać też o tym, aby po jego wykonaniu chronić skórę przed działaniem słońca i stosować krem z filtrem SPF.

Jak często wykonywać peeling kawitacyjny?

Osoby z cerą normalną zabieg ten mogą wykonywać jednorazowo w celu odświeżenia skóry. Właściciele cery problematycznej powinni jednak pomyśleć o wykonaniu serii od 3 do 6 zabiegów w ustalonych z kosmetologiem odstępach: tygodniowych, 2-tygodniowych lub miesięcznych.

Jakie są przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego?

Zabieg ten niewskazany jest dla osób, które chorują na: padaczkę, choroby tarczycy, niewydolność krążenia, osteoporozę, zakażenia skóry lub nowotwory. Powinny unikać go też kobiety w ciąży. Przeciwwskazaniami do wykonania peelingu kawitacyjnego są też metalowe implanty lub rozrusznik serca.