Marzysz o tym, by wreszcie szeroko się uśmiechnąć? Współczesna medycyna proponuje wiele rozwiązań, które sprawiają, że można gryźć, mówić, jeść i cieszyć się pięknym wyglądem nawet po stracie uzębienia. Dzięki implantom, sztucznym korzeniom zęba, które zastępują ten utracony i są podstawą do zamocowania nowej korony nie trzeba używać ruchomych, nie zawsze wygodnych rozwiązań. Implantem stomatologicznym można zastąpić pojedyncze zęby albo cały łuk zębowy. Trzeba jednak mieć odpowiednią kwotę pieniędzy.

Rodzaje implantów zębowych

Implanty stomatologiczne są różne, stworzone przez wiele medycznych marek i wykorzystujące różnorodne technologie, ale dzięki temu prawie każdy pacjent z ubytkami może z nich korzystać. Ogólnie implant nie jest rozwiązaniem nowym, bo popularne obecnie tytanowe implanty pierwszy raz zostały użyte już 1965 roku. Są bardzo trwałe i mogą być wszczepiane u większości pacjentów zwykle bez żadnych skutków ubocznych.

Minusem implantów z tytanu jest ich kolor, który bywa widoczny po odsłonięciu szyjek zębowych. Ponadto zabieg jest jednym z najdroższych. Innym cenionym rozwiązaniem są implanty ceramiczne, zwane także cyrkonowymi. Do złudzenia przypominają prawdziwą tkankę, dlatego po wykonaniu zabiegu uśmiech jest idealny. Implanty cyrkonowe są dobrze tolerowane przez organizm, odporne na korozję, zimne, gorące i kwaśne napoje oraz pokarmy.

O tym, jakie implanty wybrać, warto dyskutować z doświadczonym lekarzem, który przedstawi różne systemy implantologiczne, opowie o ich zaletach, wadach oraz określi cenę zabiegu. Zwykle pacjent ma szeroki wybór, a systemy oferowane są przez firmy szwajcarskie, niemieckie, amerykańskie, a nawet izraelskie i koreańskie.

Koszty implantów i procedury implantologicznej

Ceny implantów stomatologicznych są bardzo zróżnicowane i zależą od licznych zmiennych, takich jak rodzaj implantu, prestiż kliniki stomatologicznej, ilość wizyt, które trzeba odbyć od początku zabiegu po zakończenia leczenia. Cena za jeden tytanowy implant waha się od 1800 zł do 4000 zł. Do tej ceny trzeba doliczyć także inne elementy systemu i korony protetycznej, która stanowi widoczny i najbardziej estetyczny składnik nowego zęba. Porcelanowe korony kosztują 550 zł, a te najtrwalsze i doskonale imitujące naturalne zęby warte są ponad 1300 zł.

Do kosztów implantu i korony trzeba doliczyć także konsultacje lekarskie, diagnostykę RTG, sam zabieg wszczepienia implantu, przygotowanie i założenie korony. Średnia cena całego procesu wszczepiania jednego zęba zaczyna się więc od 3500 zł. Niestety ubezpieczenie, jakim jest objęta każda osoba wnosząca składki do NFZ, nie obejmuje kosztów implantacji, a prywatne ubezpieczenia mogą jedynie pomóc w opłaceniu części wydatków. Dzieje się tak dlatego, że zabieg wszczepienia implantu traktowany jest zazwyczaj jako działanie wpływające na estetykę, nawet jeśli brak uzębienia utrudnia jedzenie, mówienie i tworzy ogromną barierę psychiczną w kontaktach społecznych. Nie oznacza to jednak, że z góry trzeba rezygnować z takiego rozwiązania.

Możliwość płatności w ratach za implanty zębowe

Nie każdy może pozwolić sobie na wydanie ponad 3500 zł na jeden implant, jednak wielu pacjentów klinik dentystycznych poradzi sobie z takim wydatkiem, jeśli zostanie on rozłożony na raty. Nawet na 60 rat można podzielić opłatę za zabiegi stomatologiczne dzięki MediRaty. Ten sposób finansowania usług medycznych jest prosty i bardzo przystępny, wykorzystywany przez wielu pacjentów nie tylko klinik stomatologicznych, ale także estetycznych, ginekologicznych, ortopedycznych i innych.

Z rat mogą korzystać osoby, które udowodnią swoją zdolność kredytową, ale wcale nie muszą chwalić się wysokimi zarobkami i nie muszą poświęcić wiele czasu na zawnioskowanie o taką pożyczkę. Często wystarczy 10 minut, by załatwić wszelkie formalności. Pieniądze na zabieg trafią bezpośrednio na konto kliniki, w której został on wykonany.

Na leczenie można otrzymać nawet do 50 tys. zł. Dzięki MediRatom nie trzeba rezygnować z usług oferowanych w najlepszych przychodniach i klinikach medycznych na terenie całej Polski.