Home News Meble ogrodowe i ich przeznaczenie

Meble ogrodowe i ich przeznaczenie

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do ogrodu, na taras, oraz na balkon.

Wygodne i praktyczne meble w Twoim ogrodzie

Relaks na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i kondycję psychiczną. Kawa wypita na łonie natury, przy dobrej książce lub akompaniamencie ulubionej muzyki smakuje zupełnie inaczej. Podobnie jest z grillowanymi potrawami spożywanymi w gronie najbliższych. Aby takie momenty były czystą przyjemnością, musisz zadbać o to, by w Twoim ogrodzie, czy na tarasie stanęły odpowiednie meble. Czym różnią się krzesła, stoły, kanapy, fotele ogrodowe od tych, które kupujemy do mieszkania? Na musisz zwrócić uwagę i na jakie pytania sobie odpowiedzieć przed wyborem zestawu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania?


Zestaw Colorado 3 biały, fot: Ogrodosfera.pl

Właściwości mebli ogrodowych

Najistotniejszą kwestią jest tu odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Wysoka temperatura i silne działanie promieni słonecznych, wiatr, deszcz, czy grad na pewno prędzej, czy później przetestują, jak solidne są Twoje meble. Dlatego właśnie powinny one być wykonane z odpowiednio trwałych materiałów, którym żadna pogoda nie jest straszna. Najczęściej stosowane są tu: rattan, wiklina, bambus, technorattan, plastik, pleksi, różnego rodzaju metale, a także odpowiednio zaimpregnowane drewno.

Inną ważną cechą mebli do ogrodu jest ich waga. Trzeba je będzie przestawiać, chować do garażu, wyjmować z niego, dlatego dobrze, by nie były zbyt ciężkie. Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca do przechowywania ich zimą, dobrze, by się składały lub w przypadku krzeseł, foteli, wchodziły jedno w drugie minimalizując zajmowaną przestrzeń, którą warto przykryć, zabezpieczyć przed śniegiem i wilgocią.

Z uwagi na fakt, że meble te mają stać na zewnątrz, pamiętaj, że łatwiej mogą ulegać zabrudzeniom. Dobrze jest wybrać takie, które bez problemu, w szybki sposób dadzą się przemyć bądź przetrzeć.


Zestaw California 3 Seater, fot: Ogrodosfera.pl

Przeznaczenie mebli ogrodowych

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie meble ogrodowe wybrać, doradcy ze sklepu Ogrodosfera.pl radzą, by odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie, jakie dokładnie będzie ich zastosowanie i gdzie będą stać? Inny zestaw będzie potrzebny planując organizację przyjęcia w ogrodzie, a inny do wypicia kawy na balkonie. Do spożywania posiłków idealnie nada się zestaw mebli z wysokim stołem. Jeśli Twoim zamierzeniem jest stworzenie przed domem strefy relaksu, rozważ duże fotele z miękkimi poduchami, kanapę bądź narożnik i niewielki stolik. W sytuacji, gdy szukasz jedynie podstawowego zestawu na niewielki balkon, wystarczy stolik kawowy oraz 2 krzesła. Od balkonu i jego ekspozycji na warunki pogodowe oraz naszych preferencji, zależy czy zainwestujemy w składane meble by w razie czego chować je do domu czy może wygodniejsze fotele do całorocznego przebywania na zewnątrz.

Pamiętaj o tym, że nawet najmniejsze zestawy powinny dawać poczucie komfortu podczas użytkowania, a także być odporne na deszcz, zmienne temperatury i szybko schnąć, byś mógł z nich korzystać kiedy tylko będziesz miał na to ochotę.

Podczas kupowania mebli do ogrodu zwróć więc uwagę z jakiego tworzywa są one wykonane. Zastanów się, czy zależy Ci na tym, by były lekkie lub zajmowały jak najmniej miejsca po złożeniu? Ile czasu chcesz poświęcać na ich pielęgnację? Meble drewniane są tu zwykle bardziej wymagające, choć z drugiej strony niezwykle pięknie komponują się one z naturalnym krajobrazem. Przemyśl dobrze do jakich celów, jakiego rodzaju wypoczynku będziesz ich używał? Jeśli bowiem dokonasz dobrego wyboru i zakupisz meble odpowiedniej jakości i przeznaczeniu, zostaną one z Tobą i Twoją rodziną na długie lata.