Makijaż zdobi ciało człowieka – to fakt. Nie jest jednak jedynie kolorową powłoką nadającą wyrazistości spojrzeniu… Dla osób po wypadkach, zabiegach chirurgicznych lub po chorobach może być czymś więcej – szansą na powrót do normalnego życia.

Naturalny wygląd ma wiele odcieni

Naturalny wygląd dla każdego może znaczyć coś innego – dla jednych zupełny brak makijażu, dla innych – delikatnie podkreślenie ust czy oczu. W przypadku powikłań lub skutków różnych schorzeń, powrót do naturalnej aparycji oznacza powrót do siebie i swojego dobrego samopoczucia.

Makijaż permanentny brwi to prosta metoda na doskonałą oprawę oczu. Przywrócenie naturalnych kształtów i zagęszczenie łuku brwiowego pozwoli na odzyskanie pewności siebie i polepszenie samopoczucia w ciężkich chwilach. Zabieg polecany jest osobom, które borykają się z łysieniem oraz tym, które straciły swoje brwi w wyniku poparzeń. Metoda piórkowa nada świeży wygląd również posiadaczkom brwi, które wcześniej zostały nadmiernie wyskubane. Permanentny makijaż pozwala na odzyskanie świeżego wyglądu także osobom po leczeniu onkologicznym. W tym przypadku, aby przeprowadzić procedurę, niezbędna jest pozytywna opinia lekarza.

Dodatkowa zaleta tego rozwiązania? Oszczędność czasu – dzięki temu, ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi, nie ma konieczności poprawiania go przez kilka miesięcy, a nawet lat. Daje to pewność, że nawet w najbardziej niesprzyjających momentach, kobieta może czuć się pięknie.

Trwała metoda piórkowa

Każdy zabieg poprzedzany jest wywiadem oraz dokładnym rysunkiem brwi – klientka wraz ze specjalistką ustalają jak ma wyglądać ostateczny efekt. Salony kosmetyczne wykonują zabiegi permanentnego makijażu brwi głównie za pomocą metody piórkowej. Microblading, bo tak inaczej nazywany jest ten sposób, pozwala na uzyskanie subtelnego rysunku brwi, zbliżonego do naturalnego wyglądu włosa. Zabieg nakładania makijażu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Kosmetyczka jednorazową, sterylną igłą wykonuje cięcia, którymi następnie wprowadza barwnik.

Idealny wygląd nie jest uzyskiwany od razu – po zabiegu następuje okres gojenia się ranek, powstałych na skutek nacinania skóry. Pojawiają się strupki, których nie należy zdrapywać. Ostateczny efekt widoczny jest po ok. miesiącu, wtedy też można zdecydować o poprawkach – przyciemnieniu niektórych miejsc lub zagęszczeniu rysunku brwi.

Od jakości barwnika zależy jak długo utrzyma się kolor i czy nie będzie się odbarwiać. Przy dbaniu o kreski, makijaż trzeba uzupełniać średnio raz na dwa lata. Zbyt częste wystawianie brwi na słońce lub na światło w solarium, może znacznie skrócić ten okres – nawet o połowę. To, ile utrzymuje się makijaż permanentny zależny jest również od rodzaju skóry klientki.

Metoda piórkowa doskonale nadaje się do zagęszczania oraz rekonstrukcji brwi w przypadku ich całkowitego zaniku. Pozwala na uzyskanie naturalny rysunek włosa i łuku, zgodnego z budową twarzy klientki.

Nie jesteś pewna czy to rozwiązanie dla ciebie? Umów się na konsultacje i rozwiej swoje wątpliwości w salonie kosmetycznym Marty Tolwaj w Warszawie: microblading.waw.pl.