Prywatne SPA to marzenie wielu z nas. Po ciężkim dniu pracy czy wyczerpującym treningu z reguły udajemy się do łazienki, celem odświeżenia, bądź relaksu. Choć obecnie dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe, nic nie zastąpi kąpieli w wannie pełnej ciepłej wody i aromatycznej soli. Stanowi ona synonim prawdziwego odprężenia.

Możemy wtedy poczytać ulubioną książkę, obejrzeć film, czy po prostu całkowicie się wyciszyć. Aby relaks był jeszcze bardziej satysfakcjonujący i żaden detal nas nie rozpraszał, powinniśmy zatroszczyć się także o design naszego własnego salonu kąpielowego.

Biżuteria w aranżacji

Jaka jest rola biżuterii? Ma ona za zadanie podkreślać urodę jej właściciela, komponować się ze strojem oraz przykuwać wzrok. W aranżacji wnętrz łazienek taką rolę odgrywa armatura sanitarna. Mimo niewielkich rozmiarów, jej znaczenie jest ogromne. Umiejętnie zestawiona z pozostałymi elementami wykończeniowymi może nadać przestrzeni całkowicie nowego wymiaru oraz szyku.

Smukła nowoczesność

Jedną z możliwości stworzenia eleganckiej aranżacji salonu kąpielowego daje wykorzystanie armatury o łagodnych obrysach i nowoczesnym designie. Wszystkie te cechy możemy znaleźć w serii ALEA marki Laveo. Baterie wannowe dostępne są w trzech wariantach: stojąca 3-otworowa, ścienna z ruchomą wylewką oraz klasyczna wersja ścienna. W pierwszej z nich znajdziemy komplet, na który składa się wylewka, dźwignia regulująca przepływ wody oraz słuchawka prysznicowa. Ze względu na fakt, iż każdy z tych elementów został rozdzielony, całość prezentuje się niezwykle nowocześnie, co w połączeniu ze smukłym obrysem produktu gwarantuje doskonały efekt wizualny. W serii ALEA znalazła się także bateria wannowa ze składaną wylewką, która doskonale sprawdzi się w łazienkach o mniejszej powierzchni (wylewkę można złożyć w ten sposób, aby nie wystawała poza obrys przyłączy, a po jej złożeniu wbudowany system automatycznie przełącza się na funkcję natrysku). Jej wyjątkowy charakter potwierdza fakt, iż bateria ta została nagrodzona „Diamentem Meblarstwa 2019”. Dla osób ceniących klasyczne rozwiązania, w serii ALEA znalazła się także tradycyjna bateria jednouchwytowa. Wszystkie warianty armatury dostępne są w dwóch wersjach wykończenia – chromowanym oraz chromowanym z białymi akcentami.

Optyczny dynamizm

Mocno zarysowane krawędzie oraz przykuwające wzrok barwy armatury to kolejny sposób na dodanie szyku domowemu SPA. Dzięki nim wnętrze nabiera dodatkowego wymiaru, a aranżacja staje się dynamiczna. Prostokątne krawędzie baterii wannowych znajdziemy m.in. w kolekcji KVADRATO. W zależności od naszych oczekiwań i wizji gotowej aranżacji łazienki możemy zdecydować się na baterię stojącą 3-otworową lub ścienną jednouchwytową. Ich chromowane wykończenie nadaje wnętrzu świeżości oraz ekskluzywności.

W kolekcji PRETTO znalazły się natomiast baterie, które oprócz chromowanego wykończenia, dostępne są także w wariancie grafitowym oraz cieszącej się wielką popularnością czerni. Każda z tych barw gwarantuje odmienny efekt wizualny, którego wspólnym mianownikiem jest nowoczesny, modny look. Jednym z rodzajów armatury dostępnych w kolekcji PRETTO jest 4-otworowa bateria wannowa ze słuchawką, wylewką, przełącznikiem funkcji regulacją wody. Alternatywą w ramach tej samej kolekcji jest z kolei wannowa, jednouchwytowa bateria ścienna, także dostępna w trzech kolorach do wyboru. Oba rodzaje baterii zostały nagrodzone tytułami Złota Villa 2019, Łazienka Wybór Roku 2019 oraz Dobry Wzór 2019.
Za pomocą odpowiednich trików aranżacyjnych, a więc wykorzystania np. gry świateł, optycznego powiększania przestrzeni, połyskujących faktur oraz dobierając właściwe dodatki, w postaci np. nowoczesnej, designerskiej armatury, możemy uzyskać unikalny efekt wizualny i stworzyć prawdziwą oazę, w której z przyjemnością oddamy się błogiemu relaksowi po intensywnym dniu.