Czasami nie potrafię uwierzyć własnym oczom w to, co widzę. Wiem, że świat ruszył mocno do przodu, ale czy naprawdę przy tym wszystkie wartości zostały zrównane z ziemią? A potem słyszę tylko milion powodów, przez które ktoś zdecydował się zdradzić. Jednak wyjaśnienie jest tylko jedno. Kto zdradza? Zdradzają ludzie słabi!

Pytanie tylko po co ktoś jeszcze próbuje się tłumaczyć. Czy próbując przekonać mnie, że postąpił dobrze, przekonuje do tego samego siebie? Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zdrady, a żadne słowa nie zmienią tego, co się stało.

Szukanie powodu zdrady

Nawet jeśli w Twoim związku się nie układa, a od dawna nie czułeś się tak dobrze, jak kiedyś, gdy tylko zaczynaliście się spotykać. Nawet jeśli nie poświęcacie sobie tyle czasu, ile mieliście dla siebie kilka lat wcześniej. Nawet jeśli nie chodzicie na randki, nie rozmawiacie ze sobą i od dawna nie uprawialiście seksu. Nawet jeśli nie ma uczucia, a cała chęć podtrzymywania związku zniknęła. To wszystko nie daje podstawy do zdrady! Niezależnie od tego, co się między Wami dzieje, nie ma nic gorszego, żadnego większego świństwa, które możesz zrobić drugiej osobie niż zdrada. Jeśli się do tego dopuściło i próbuje się ją tłumaczyć, którymkolwiek z powyższych powodów, to jest to zwyczajnie żałosne.

Jak to rozwiązać

Jeśli cokolwiek w Twoim związku nie działa tak, jak powinno, zrób wszystko, aby złapać partnera za rękę, posadzić go do wspólnego stołu i o tym porozmawiać. Jeśli pierwsza rozmowa nic nie zmieni, zrób wszystko, aby dotarło do tej drugiej osoby, jak się czujesz. Jeśli tego nie słyszy, to krzycz. Zrób wszystko, aby potem nie żałować, że się nie próbowało. Jeśli nawet to nie zadziała, a Waszego związku nie da się naprawić, to jest tylko jedno prawidłowe rozwiązanie. To ten czas, aby odejść.

Może jestem zacofana, a moje wartości nie wpasują się w obecne zasady, ale jestem zdania, że w życiu ma się na raz tylko jedną osobę, która powinna być dla nas wszystkim. Jeśli jej miejsce zaczyna zajmować ktoś inny, to zazwyczaj znak, że miłości już nie ma. A jeśli jej zabrakło, to jest to ten moment, kiedy ludzie powinni się rozstać.

Szanuj siebie i drugą osobę, która kiedyś dla Ciebie dużo znaczyła. Nie dopuść do zdrady, nie poniżaj jej w taki sposób. Dla tego zachowania nie ma żadnego wytłumaczenia.