Książę Harry mógł podzielić opinię publiczną w związku z wydaniem swojego pamiętnika zatytułowanego „Spare”. Jednak mimo tego, książka okazała się ogromnym sukcesem. Pierwszego dnia Spare sprzedał się w ponad 1,43 miliona egzemplarzy we wszystkich formatach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, w tym w przedsprzedaży.

Książę Harry otrzymał smutną wiadomość ze swojego wydawnictwa

Powyższa liczba oznaczała największą sprzedaż pierwszego dnia ze wszystkich książek non-fiction, jakie kiedykolwiek opublikowano przez Penguin Random House, największego wydawcę na świecie. Jednak pomimo komercyjnego triumfu w wydawnictwie nastąpiły duże zmiany po jej wydaniu.

Gina Centrello, prezes Random House, oddziału, który opublikował Spare, ogłosiła, że ​​odchodzi z firmy, aby przejść na emeryturę. A teraz druga znana postać zdecydowała się zrobić to samo. Madeline McIntosh, jedna z najpotężniejszych postaci w amerykańskim wydawnictwie książkowym, rezygnuje ze stanowiska dyrektora naczelnego Penguin Random House U.S., podano tę informację we wtorek.

Według New York Times powiedziała, że ​​chociaż jej kadencja jako dyrektora naczelnego może wydawać się krótka, było to „intensywne pięć lat”.

Nie podoba mi się pomysł utknięcia w jednym miejscu lub wykonywania jednej pracy na zawsze – powiedziała.