Eleganckie tasiemki na wesele, czyli wygoda i piękno w jednym

Fakt, wesela w Polsce są coraz droższe. Fakt drugi – zawsze można ten wydatek uszczuplić. Wystarczy trochę wyobraźni. W niniejszym artykule opiszemy kilka pomysłów, jak wykorzystać tanie tasiemki dekoracyjne.

Sposób na dekorację samochodu pary młodej

Tak naprawdę wcale nie trzeba wypożyczać ekskluzywnej limuzyny, żeby para młoda w dniu ślubu mogła podróżować z klasą. Czasami wystarczy kilka sprytnych ruchów, żeby taki cel osiągnąć. Auto można w końcu udekorować białymi różami wzdłuż nadwozia i zakończyć prostym bukietem przytwierdzonym do klapy bagażnika. Tam mogą się pojawić piękne, satynowe tasiemki, które zwieńczą całą kompozycję. To rozwiązanie będzie dobrze pasować do każdego typu pojazdu. Czarne audi, czerwona mazda czy oliwkowy mercedes z lat 90. Efekt osiągniesz podobny bez względu na kolor karoserii. Szerokie wstążki na końcu będą zmysłowo powiewać niczym ptasie pióra na wietrze. Czy to nie brzmi wspaniale?

Tasiemki do bukietów ślubnych

Innym sposobem na oszczędność jest własnoręczne wiązanie bukietów. Kwiaciarnie potrafią słono sobie policzyć za taką usługę, która przecież żadnej szczególnej wiedzy nie wymaga. Wystarczy kupić eleganckie tasiemki na allegro i poświęcić trochę czasu. Wówczas będzie się miało absolutną kontrolę nad efektem, co z kolei umożliwi bardziej elastyczną stylizację. Taśmy możesz bowiem przygotować w różnych długościach i w ten sposób doprowadzić do stopniowania. Każdy kolejny bukiecik będzie miał coraz dłuższe wstążki, a po kulminacji możesz zacząć je skracać. Powstanie wówczas przepiękny trójkąt albo efekt łamanej linii wzdłuż ściany. Stopniowanie długości można też odwrócić, oczywiście, i w ten sposób upiększyć drzwi wejściowe do domu panny młodej, robiąc z nich wręcz rajską bramę. Możliwości masz doprawdy mnóstwo.

Tasiemka satynowa do sukienki dla dziewczynki

Banalna sukienka może wiele zyskać za sprawą jednej tasiemki. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Dziś to w końcu nic nadzwyczajnego, że młodsi członkowie rodziny biorą aktywny udział w ceremonii ślubnej. W przypadku dziewczynki taśma biodrowa zwieńczona kokardą wyniesie prostą sukienkę na zupełnie królewski poziom. Jak u prawdziwej księżniczki! Nie trzeba kupować nowej kreacji. Nie trzeba też się fatygować do krawcowej. No bo po co wydawać pieniądze na jednorazową stylizację? Paski wykonane z tasiemek da się równie łatwo zdjąć i tym samym wrócić do poprzedniej wersji sukienki, która już nie musi być tak wyrazista.

Tanie zaproszenia ślubne

Eleganckie wstążki, tasiemki w kolorze écru czy drobne kokardki – pasują do zaproszeń ślubnych jak ulał. Sama papeteria może być szalenie prosta, pozbawiona nadmiaru dekoracji. Własnoręcznie wiązane tasiemki w zupełności wystarczą, aby podkreślić charakter zaproszenia czy jakiejkolwiek pamiątki dla weselników. W związku z tym zamawianie kosztownych zaproszeń nie jest konieczne. Tym bardziej że prostota designu jest zgodna z wytycznymi mody ślubnej. Tak, trendy weselne 2024 wskazują na skromność i umiar.

Podsumowanie

Tasiemki oraz wstążki ślubne można wykorzystać na wiele sposobów. Kosztują niedużo, ale dają pełną swobodę tworzenia różnych aranżacji. Od samochodu dla pary młodej po ślubną papeterię. Dzięki eleganckim tasiemkom pięknie udekorujesz każdy element po swojemu i zapewnisz sobie unikalność dekoracji weselnych. Poza tym, co nie jest bez znaczenia, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić pieniądze.

Artykuł sponsorowany