Połączenie herbaty z cytryną nikogo nie zdziwi, jednak cytrynę możemy użyć także do innych napoi, na przykład do kawy. Zastanawialiście się kiedyś jak smakuje i jak działa kawa z cytryną i czy warto ją pić?

Kawa z cytryną

Smak kawy z cytryną jest dość oryginalny. To połączenie charakterystycznej kwasowości i goryczy tworzy niezwykle ciekawe doznanie smakowe. Znane było już w Rzymie. Jednak nie wszyscy wiedzą o tym, że te dwa smaki można łączyć, gdyż zazwyczaj do kawy dodaje się mleko.

Dzięki cytrynie w kawie negatywny wpływ kofeiny na nasz organizm zostanie zmniejszony. Dodatkowo otrzymamy większą dawkę energii i zmniejszymy zły wpływ jej picia. Ta mieszkanka doskonale sprawdzi się u osób posiadających niskie ciśnienie lub cierpiących na częste migreny.

Wszyscy wiedzą o tym, że kofeina stymuluje centralny układ nerwowy oraz przyśpiesza krążenie. Nasz metabolizm ulega poprawie a z organizmu usuwane są toksyny. Dodatek cytryny sprawi, że to działanie zostanie podwojone. Kawa z cytryną dobrze zwalcza przeziębienie.

Również w przypadku osób, które cierpią na brak apetytu taki napój potrafi zdziałać wiele dobrego. Zalecany jest szczególnie u osób starszych, które często nie mają ochoty najedzenie lub zwyczajnie o nim zapominają.

Jeśli lubisz espresso dodaj do niego 5ml świeżego soku z cytryny. Można zamiast soku wykorzystać skórkę z cytryny. Sprawi ona, że niesamowity aromat będzie czuć zdecydowanie mocniej. Wypróbuj kawę z cytryną i daj znać czy takie połączenie trafia w Twoje kubki smakowe!