Karta kredytowa to powszechnie znany produkt bankowy. Zastanawiasz się, czy każdy może z niej korzystać? Teoretycznie tak. Pewne ograniczenia dotyczą osób znajdujących się w problematycznej sytuacji finansowej. Na rynku jednak nie brakuje firm pozabankowych, które chętnie udzielają chwilówek, pożyczek, a nawet przyznają karty kredytowe dla dłużników. Sprawdź, na czym polega taka forma pozyskiwania dodatkowej gotówki.

Każdy, kto znajduje się w trudnej sytuacji życiowej, szuka pomocy we wszystkich dostępnych miejscach. Rozwiązywanie problemów finansowych poprzez zaciąganie chwilówek i pożyczek nigdy nie jest dobrym pomysłem. To generuje spore ryzyko wpadnięcia w pętlę chwilówek, szczególnie jeśli podpisujesz umowy bez wcześniejszego zastanowienia. Nowoczesną formą pożyczki pozabankowej jest karta kredytowa dla zadłużonych. To szansa na zdobycie dodatkowych środków na dowolnie wybrany cel – nawet z długami na koncie.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na kartę kredytową dla zadłużonych?

Przed zaciągnięciem zobowiązania w banku lub firmie pożyczkowej zawsze warto sprawdzić warunki finansowania. To samo tyczy się karty kredytowej dla zadłużonych osób. Zanim podpiszesz umowę i zaczniesz korzystać z przyznanego limitu, weź pod uwagę:

  • koszty związane z wydaniem karty,
  • RRSO,
  • oprocentowanie bazowe,
  • opłaty powiązane z użytkowaniem karty,
  • czas trwania okresu bezodsetkowego,
  • minimalna wartość spłaty karty kredytowej.

Instytucje pozabankowe w Polsce coraz częściej przyznają karty kredytowe dla osób zadłużonych, np. bez weryfikacji rejestrów BIK oraz sprawdzania zdolności kredytowej. Z jednej strony to szansa na zdobycie dodatkowych pieniędzy z minimum formalności, natomiast z drugiej spore ryzyko pogłębienia się problemów finansowych.

Karta kredytowa dla zadłużonych a pożyczka – jakie są różnice?

Karta kredytowa dla osób zadłużonych to podobna forma finansowania, jak pożyczka pozabankowa. Podstawową różnicą jest jednak forma udzielanego wsparcia. Decydując się na kartę kredytową, można korzystać z otrzymanych środków w ramach limitu odnawialnego. Oznacza to, że po wykorzystaniu limitu należy go spłacić w ustalonym terminie. Po zaksięgowaniu płatności limit przyznany na karcie ponownie będzie dostępny do wykorzystania przez pożyczkobiorcę. Osoby, które często potrzebują dodatkowej gotówki, nie muszą dzięki temu każdorazowo składać wniosku pożyczkowego – wystarczy uregulować dług i odnowić limit na karcie.

Co zrobić w sytuacji, kiedy nie jesteś w stanie spłacić zaciągniętych zobowiązań?

Zdecydowałeś się na kartę kredytową bez BIK dla zadłużonych, ale okazało się, że to tylko kolejny problem pogłębiający Twoje zadłużenie? W takim razie masz tylko jedno rozsądne wyjście. Skontaktuj się z firmą oddłużeniową.

Otrzymasz kompleksową pomoc w zakresie opracowania nowego harmonogramu spłaty kredytu oddłużeniowego. To szansa na zredukowanie miesięcznego obciążenia gospodarstwa domowego i uniknięcie negatywnych wpisów w BIK.

Artykuł sponsorowany