Karob stał się od jakiegoś czasu bardzo popularny, szczególnie wśród osób dbających o to co jedzą i piją. Jednak tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę, co to dokładnie jest, dlatego w dzisiejszym wpisie rozwiejemy wasze wątpliwości i odpowiemy na pytanie: co to jest karob?

Co to jest karob?

Karob to nic innego jak zamiennik kakaa. Prawdziwe kakao jest dość gorzkie i chociaż jest zdrowe to wciąż nie dorównuje w tym karabowi. Jest on bardziej słodki i zawiera więcej witamin i składników odżywczych.

Dla kogo polecany jest karob?

Spożywanie karobu wskazane jest dla każdego, a szczególnie dla osób, które zmagają się z częstymi biegunkami, gdyż jedną z jego właściwości jest zagęszczanie, które wpływa na ich hamowanie. Karob to także bogate źródło wapnia i fosfory, dzięki czemu leczy osteoporozę. Ma w sobie śladowe ilości kwasu galusowego, a ten wykazuje działanie przeciwbólowe i zabija drobnoustroje. Inna nazwa karobu to chleb świętojański, ze względu na dużą ilość składników odżywczych. Idealnie nadaje się kuchni, gdyż mogą go spożywać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Karob to produkt potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Posiada wiele witamin i stał się idealnym zamiennikiem kakaa. To znacznie zdrowsza alternatywa i znacznie smaczniejsza. Jednak ze względu na występowanie dużej ilości naturalnych cukrów oraz czekolady, należy stosować go o połowę mniej. Nadaje się do ciast, deserów i napoi.

Gdzie kupimy karob?

Znajdziemy go w każdym sklepie ze zdrową żywnością oraz w aptekach. Staje się on coraz bardziej popularny, dlatego też znajdziemy go również w niektórych sklepach spożywczych. W sklepach internetowych możemy go kupić w promocji. Standardowa cena również nie jest wysoka, za sto gramów produktu, zapłacimy zaledwie cztery złote. Mamy nadzieję, że wiecie już co to jest karob i znacie jego właściwości.