Obracanie ekranu to jeden z najczęstszych żartów z jakimi możemy spotkać się podczas pracy w biurze. Wiele żartownisiów stara się wykorzystać brak wiedzy innych osób, aby utrudnić im życie lub pośmiać się z tego, że wierzą w to, że ich komputer się zepsuł. Dlatego, aby nigdy nie dać się nabrać na tego typu żarty, warto wiedzieć jakimi skrótami klawiszowymi obraca się ekran.

Jeśli Twój ekran w komputerze odwróci się, a Ty chcesz przywrócić go do normalnego stanu masz na to dwie możliwości. Pierwszy skrót, który działa w niektórych komputerach to przytrzymanie przycisku SHIFT oraz strzałki na klawiaturze w kierunku, w którym chcemy odwrócić ekran. Całość jest naprawdę prosta. Może się jednak okazać, że ta metoda nie zadziała na Twoim komputerze. Co wtedy zrobić?

Jakimi skrótami klawiszowymi obraca się ekran?

Skróty klawiszowe od obracania obrazów mogą być uzależnione od sterowników karty graficznej i jej ustawień. Dlatego jeśli skrót SHIFT i strzałki Ci nie działają, koniecznie przetestuj tą metodę. Przytrzymaj jednocześnie Alt + Control + Strzałkę w dół lub w górę. Jeden z tych dwóch skrótów z pewnością pomoże rozwiązać Ci Twój problem z wyświetlaniem obrazu.

Dla osób, które nie są pewnie jakie przyciski dokładnie powinny wykorzystać do wykonania tej czynności to podpowiadamy, że używamy do tego lewego przycisku CTRL oraz lewego przycisku ALT.

Jeśli jednak okazało by się, że żaden z zaproponowanych przez nas skrótów Ci nie działa, to jest jeszcze jedna opcja. Możesz też dodatkowo wejść w ustawienia ekranu. To rozwiązanie będzie nieco trudniejsze. Może wymagać przekręcenia głowy w odpowiednim kierunku, aby być w stanie bez problemu odczytać pojawiające się powiadomienia. Jak wejść w ustawienia ekranu? Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpit i wybierz ustawienia ekranu. Następnie poszukaj zakładki orientacja i wybierz tam odpowiednie ustawienia.

 

Mamy nadzieję, że wiesz już w jaki sposób obrócić ekran w komputerze za pomocą skrótów klawiszowych. Kto wie, kiedy ta wiedza może się przydać. 🙂