Większość par, gdy słyszy sformułowanie „związek na odległość” – czuje strach. W końcu jak utrzymać związek jeśli ludzi dzielą setki kilometrów? Naszym zdaniem jest to niepotrzebna panika, a związek na odległość może przetrwać. Co więcej, szanse te są często większe niż przy związkach stacjonarnych.

Teraz pewnie pomyślicie, że zwariowaliśmy, skoro chcemy Wam udowodnić, że związek na odległość może mieć swoje plusy. Popatrzcie jednak na ten tekst z lekkim przymrużeniem oka. Oczywiście taki stan nie powinien trwać wiecznie, ale jeśli jedna strona w związku musi wyjechać do pracy, czy rodziny na jakiś czas, to spokojnie da się taki związek utrzymać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że takie pary znacznie bardziej szanują wspólnie spędzony czas. Mają też znacznie lepiej opanowaną formę komunikacji, ponieważ przez małą ilość czasu muszą przekazać wszystko w zwięzłych komunikatach. Nie ma tam miejsca na domysły.

Brak nudy

W związku na odległość nie da się doświadczyć nudy i rutyny, która towarzyszy innym parom. To uczucie często potrafi zniszczyć nawet najlepsze związki. Lepiej nudzić się samemu we własnych czterech ścianach niż doświadczyć tej nudy w związku. Dzięki temu takie pary nie prowadzą długich analiz czy na pewno potrafią spędzać ze sobą czas. Jeśli w końcu przychodzi chwila na spędzenie jej razem, wtedy zawsze znajdzie się tysiąc pomysłów co robić.

Brak bałaganu

Każda para, która ze sobą mieszka przynajmniej raz na jakiś czas sprzecza się o bałagan w domu. Jeśli nie mieszkacie razem, unikniecie potykania się o rzeczy drugiej połówki oraz kłótni o to kto tym razem powinien sprzątnąć kuchnię. Nikt nie nakruszy Ci do łóżka, ani nie przełoży Twojego pilota. Każda ze stron żyje w takich warunkach, jakie jej odpowiadają i odkłada rzeczy tam, gdzie ma na to w tej chwili ochotę.

Wszystko jest na swoim miejscu

Jeśli mieszkasz z kimś, to z pewnością znasz to uczucie, kiedy z samego rana przed wyjściem do pracy szukasz swoich słuchawek. Przecież zawsze odkładasz je w jedno miejsce prawda? Nie przeszkodzi to jednak partnerowi, które mógł zabrać je ze sobą do łazienki, aby obejrzeć serial w wannie czy do torby treningowej na siłownie. W związku na odległość nie spotkasz się z takimi problemami.

„Złe zachowania”

Jeśli macie problem z zaakceptowaniem tego, że każdy jest tylko człowiekiem, to związek na odległość pomoże Ci rozwiązać ten problem. Większość par na odległość nigdy nie słyszała, jak partner beka czy „puszcza bąki”. Kichanie, katar czy korzystanie z toalety to też ludzka rzecz, jednak niektórzy nie są w stanie zaakceptować takiego aseksualnego zachowania.

Podsumowując: pary żyjące na odległość zwyczajnie za sobą tęsknią, a podobno nic nie pomaga utrzymać związku tak jak tęsknota. Na tym jednak plusy związku na odległość się kończą. Pytanie pojawia się tylko takie: Czy taka para będzie potem potrafiła żyć ze sobą na co dzień?