Robiąc remont łazienki, możemy napotkać się z wieloma niewiadomymi. Jednych z nich jest pytanie, czy tapeta nadaje się do łazienki? Znamy odpowiedź.


Tak, pod warunkiem, że jest to tapeta winylowa, która jest wodoodporna i nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Winyl jest materiałem w 100 % odpornym na wodę, więc nie ma obaw, że tapeta zawilgotnieje lub przemoknie. – Pomimo tej właściwości nie zalecamy stosowania tapet winylowych w bezpośrednim sąsiedztwie wody, czy też w sytuacji obciążenia wodą (np. w kabinach prysznicowych). W każdym innym miejscu w łazience również w sąsiedztwie umywalki czy wanny, gdzie kontakt z wodą jest sporadyczny, tapety sprawdzą się doskonale.

Dlaczego tapety winylowe są dobrym wyborem do łazienki?

Wierzchnią warstwę tapet winylowych Muraspec stanowi sprasowany winyl, który jest odporny na ścieranie i zarysowania. Spód tapety zwykle wykonany jest z bawełny lub siatki poliestrowej, czyli również materiałów wytrzymałych. Ważnym atutem obiektowych tapet Muraspec jest też łatwość czyszczenia i pielęgnacji – można je myć, a nawet, w razie potrzeby, szorować. Ważne, aby wszelkie zabrudzenia usuwać na bieżąco.

Czy estetyka tapet pasuje do łazienki?

Tapety Muraspec dają ogromną swobodę jeśli chodzi o aranżację wnętrz. W ofercie są wzory nowoczesne, geometryczne, abstrakcyjne, kwiatowe, botaniczne. Metoda cyfrowego nadruku (kolekcja Wallmotion) pozwala Muraspec przygotowywać tapety, które do złudzenia przypominają kunsztowną ceramiczną mozaikę, beton, drewno, rdzawą blachę i in. Oprócz wzorów dostępnych w ofercie, do dyspozycji projektantów wnętrz i klientów są tapety wykonywane według indywidualnych projektów. Dzięki nim każda łazienka – ta w hotelu lub w domu – może być jedyna w swoim rodzaju, unikatowa. Zobaczcie kilka pięknych łazienek z tapetami Muraspec.