Jeśli trafiłeś na ten artykuł to zapewne zastanawiasz się, jak złamać hasło na facebooku?  Pamiętaj, że zanim do tego przystąpisz warto to przemyśleć, gdyż nie jest to do końca legalne, jednak są sytuacje, w których zachodzi wyższa konieczność i oczywiście o takiej tutaj mówimy. Jako rodzice chcemy mieć kontrolę nad dziećmi i móc zareagować na to co się dzieje, odpowiednio szybko. Zatem jak złamać hasło na Facebooku i czy da się to w ogóle zrobić?

Jak złamać hasło na Facebooku ?

No cóż, nie ma tu łatwej odpowiedzi, gdyż łamanie haseł to zadanie trudne i żmudne. To programiści tworzą boty, dopytujące słownikowo formularze na podstawie danych. Na przykład znając adres e-mail. Stosują wszelkie możliwe kombinacje i w końcu trafiają na hasło. Techniki phisingowe to także znana praktyka. Preparują stronę logowania, tak by wyglądała dokładnie jak ta na której mamy się zalogować. Przekonani, że jesteśmy w dobrym miejscu, podajmy hasło sami i oddajemy dostęp do konta.

Haker może zainstalować na komputerze ofiary keylogger, który zapisze to co wykonujemy na monitorze i wpisujemy do klawiatury. W ten sposób możliwe jest poznanie nie tylko hasła do facebooka, ale także do banku itp. tak mogła działać osoba, która niedawno zhakowała konto Ewy Farnej. Ważne, aby stosować ochronę antywirusową Zatem co możemy zrobić, aby złamać hasło na facebooku?

Wykorzystaj to samo urządzenie

Korzystając z tego samego laptopa co Twoja połowa, czy też dziecko zazwyczaj macie już zapisane hasła. Wystarczy tylko teraz otworzyć przeglądarkę i wpisać stronę facebooka. Jest dość duże prawdopodobieństwo, że będzie on zalogowany i uzyskacie dostęp bez łamania hasła na konto.

Odkrycie hasła w formularzu

Jeśli logujemy się gdzieś to w miejscu hasła, które wpisujemy wyświetlają się gwiazdki. Zostaw więc stronę facebooka otwartą i poproś by ktoś zalogował się z Twojego komputera i na przykład wysłał Ci coś czego potrzebujesz. Wpisując swoje hasło osoba ta widzi tylko gwiazdki, jednak my wiemy coś więcej. Wystarczy, że klikniesz prawym klawiszem myszki w dowolne miejsce na stronie i wybierzesz opcję Zbadaj. Teraz najedź myszką na pole wpisywania hasła i kliknij.Po prawej stronie w kodzie strony jest INPUT z typem PASSWORD. Teraz kliknij dwa razy na PASSWORD i zmień je na TEXT. Dzięki temu zamiast gwiazdek pojawią się litery a Ty zobaczysz co zostało wpisane w polu hasło.

Jak widzisz odpowiedź na pytanie jak złamać hasło na Facebooku nie jest wcale taka prosta, jednak jeśli już musisz to zrobić to mam nadzieję, że Ci pomogłyśmy.