Wybór motywu przewodniego na wesele to bardzo trudne zadanie. Decydując się na kolory oraz tematykę musicie pozostać w niej konsekwentni. To właśnie na tej podstawie będziecie wybierać dodatki do ubrań, dekoracje na salę weselną, zaproszenia oraz kwiaty.  Dzięki zachowaniu spójności będziecie mogli stworzyć niepowtarzalny klimat.

Wybierając dekoracje na salę weselną oraz dodatki do ubrań musicie pamiętać o każdym najmniejszym szczególe. To właśnie najmniejsze elementy będą miały potem wpływ na efekt końcowy. Zaproszenia, karteczki na stole, nadruki na butelki z alkoholem. Choć każdy z tych elementów dość łatwo wybrać osobno, to wybranie takich z zachowaniem jednego stylu dla wszystkich będzie bardzo trudne. Zacznijmy jednak od początku.

Jak wybrać motyw przewodni na wesele?

Mówiąc prościej, decydując się na motyw przewodni wesela, wybierasz konkretny styl, który powinien znaleźć odzwierciedlenie w każdym najmniejszym weselnym szczególe. Poniżej przedstawiam najpopularniejsze motywy weselne:

–  Kolorystyka: młode pary najczęściej decydują się na jasne, pastelowe barwy lub połączenie bieli z czernią. Popularne są też połączenia pudrowego różu ze srebrem lub szarością.

Styl: popularny jest styl marynarski, vintage i rustykalny.

Kraj: najczęściej wybierana tematyka to Grecja, Włochy czy Indie.

Rośliny: motywem przewodnim mogą stać się też wybrane kwiaty. Najczęściej wybiera się róże, tulipany i orchidee.

Wzór: do najpopularniejszych z pewnością należą paski, kropki, kółka, a coraz częściej można też spotkać się np. z pawimi piórkami.

Po wybraniu motywu przewodniego można przejść do poszukiwania dodatków i dekoracji. Decydując się na przykład na wesele o motywie Włoskim, warto dodać do menu tradycyjne dla tego kraju potrawy.

Jak wybrać dekoracje na wesele?

W pierwszej kolejności przygotuj dokładną listę wszystkich potrzebnych dodatków. Mogą to być: karteczki na imiona, które postawicie na stołach, dekoracje na butelki z alkoholem, serwetki czy obrusy. Na stołach ustawia się też specjalne stroiki. Warto zastanowić się nad świecami, które mogą nadać dodatkowego klimatu. Jeśli zdecydujecie się na mało popularny styl, czy kolorystykę może się okazać, że sala weselna nie będzie posiadała żadnych dodatków pasujących do waszej wizji. Wtedy musicie zastanowić się nad zakupem dekoracji na ściany czy wyborem okryć na krzesła. Pamiętajcie jednak, że wszystkie większe zmiany koniecznie trzeba potwierdzić z właścicielem sali!

Same dekoracje w przypadku dużych zmian na sali weselnej to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Warto uwzględnić go w swoim budżecie weselnym.