Zastanawiasz się jak usunąć silikon, aby zastąpić go nowym? Bez znaczenia czy był niestarannie położony, czy po prostu został pobrudzony. To zadanie jest znacznie prostsze niż myślisz. Usuwanie silikonu to prosta czynność, która nie wymaga wzywania specjalisty. Gotowi do działania?

Usuwanie starego silikonu

Pamiętaj, że podczas usuwania starego silikonu musisz być cierpliwy. Wszystkie czynności powinny być wykonywane bardzo spokojnie i precyzyjnie. Dlaczego? Ponieważ usuwanie starego silikonu wiąże się z koniecznością użycia ostrego narzędzia. Najlepszym przykładem może być chociażby nóż do tapet, który możemy kupić w każdym markecie budowlanym. Bardzo istotne, aby posiadał nowe ostrze, które będzie wystarczająco ostre. Nożyk ten będzie bardzo elastyczny, dzięki czemu bez problemu możemy ułożyć bo pod kątem, aby odciąć stary silikon. Gdy to zrobisz pozostanie jeszcze kwestia usunięcia pozostałych resztek silikonu, których nie udało się odciąć. Nie zeskrobuj ich nożykiem, aby nie uszkodzić powierzchni, na której się znajduje. To najlepszy moment, aby sięgnąć po środek rozpuszczający. Najlepiej, aby zawierał on w swoim składzie aceton.

Jak usunąć silikon – inne metody

W marketach budowlanych bez problemu możecie znaleźć też specjalne urządzenia do usuwania starego silikonu. Są to między innymi skrobaki, które odciągają silikon od powierzchni. Tego typu narzędzia są wykonane z plastiku, a więc zmniejsza to ryzyko uszkodzenia powierzchni. Możesz też skorzystać ze specjalnych środków do usuwania silikonu, ich cena to około 30-50 zł. Jak działa taki płyn? Środek nakładasz na silikon w miejscu, z którego chcesz go usunąć. Następnie musisz odczekać wyznaczony przez producenta czas, a potem za pomocą specjalnej szpatułki dołączonej do zestawu usunąć resztki silikonu.

Prawda, że usuwanie starego silikonu jest niezwykle proste? W dodatku można zrobić to tylko przy wykorzystaniu rzeczy, które już znajdują się w domu. Jeśli uda Wam się samodzielnie usunąć stary silikon, będzie to bardzo dobra metoda, aby zaoszczędzić na konieczności wzywania specjalistów.

Dajcie koniecznie znać czy udało Wam się usunąć stary silikon.