Zdarzyło Ci się kiedyś rozlać lakier do paznokci? Z pewnością wiesz, jak trudno jest pozbyć się takiej plamy. I choć w niektórych przypadkach wystarczy poczekać, aż zaschnie, by ją zdrapać, to mogą pojawić się przypadki, w których trzeba będzie sięgnąć po inne rozwiązania. Jak usunąć plamę z lakieru do paznokci?

Podczas malowania paznokci z pewnością dbasz o to, aby nic nie poplamić. Niestety jednak wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, aby lakier ubrudził nasze meble lub brania. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pozostawienie plamy aż do zaschnięcia, a następnie jej delikatne usunięcie przy pomocy pilniczka, szczoteczki lub paznokcia. Co jednak zrobić w przypadku, gdy lakier do paznokci zostawi plamę? Poniżej prezentujemy kilka metod, które można wykorzystać do usunięcia plamy z lakieru do paznokci. Warto jednak przetestować je najpierw na fragmencie materiału, który nie będzie widoczny.

Jak usunąć plamę z lakieru do paznokci?

W wielu przypadkach plamę z lakieru będzie można usunąć tak, jak z paznokci, czyli przy użyciu zwykłego zmywacza. Niestety jednak może od spowodować odbarwienie materiału. Po wykonaniu próby na niewidocznej części materiału nasącz wacik kosmetyczny i przyłóż do zabrudzenia. Następnie po kilku minutach przyłóż do plamy ręcznik papierowy i dociśnij go. Jeśli nie wchłonie on plamy z lakieru, może okazać się, że niezbędne będzie skorzystanie z rozpuszczalnika. Podobnie jak w przypadku zmywacza, może on odbarwić materiał, dlatego koniecznie wykonaj najpierw test.

Naturalne metody usuwania plam z lakieru

Możesz też spróbować usunąć plamy z lakieru przy pomocy sody oczyszczonej, którą wymieszasz z ciepłą wodą. Po nasączeniu wacika pocierasz nim plamę, aż lakier do paznokci zejdzie z materiału. W przypadku dywanów lub tkanin możesz też spróbować usunąć plamę z lakieru przy pomocy płynu do mycia naczyń. Z plamami po lakierze powinien poradzić sobie też kwasek cytrynowy, który posłuży do namoczenia plamy. Następnie warto wyprać tkaninę szarym mydłem. W ten sposób powinno udać się, zeskrobać plamę.