Home News Jak uruchomić grę bez płyty?

Jak uruchomić grę bez płyty?

jak uruchomić grę bez płyty

Zapewne wiele z Was lubi spędzać czas grając w swoją ulubioną grę. Jednak nie zawsze mamy pod ręką płytę CD z grą, czasem na dysku mamy tylko kopie płyty ISO i chcemy ją odpalić. Jak to zrobić? Jak uruchomić grę bez płyty?

Jak uruchomić grę bez płyty CD?

Pobieranie kopii zapasowej gry czyli tzw Obraz ISO jest dozwolone tylko i wyłącznie jeśli kupimy ją legalnie i pobieramy na własny użytek. Zatem jeśli posiadasz grę i klucz do niej to możesz znaleźć ją w internecie online i pobrać na swój dysk komputera. Nie rób tego poprzez torrenty, gdyż udostępnianie pobranej gry nie jest już legalne. Podchodzi to pod nielegalne udostępnianie plików i jest karalne.

Teraz, gdy masz już kopię na komputerze w formacie ISO potrzebujesz stworzyć wirtualny napęd. Jest to niezwykle proste i potrzebujemy do tego program DAEMON Tools Lite, który znajdziemy w internecie. Instalujemy go na komputerze.

Jak stworzyć wirtualny napęd?

Wirtualny napęd tworzymy bardzo prosto. Klikamy w ikonę „Dodaj wirtualny napęd DT” (płyta z plusikiem). Po chwili napęd doda się i pojawi się w okienku na liście, które wcześniej było puste. Komputer przypisze mu również jakąś literę (np. C:, D:, E). Gdy nasz napęd na liście jest zaznaczony wybieramy pierwszą ikonkę i odszukujemy naszą płytę w formacie ISO. Tą którą pobraliśmy wcześniej na dysk. Gra zostanie załadowana z wirtualnego napędu i będzie ją można zainstalować i grać w grę bez płyty. Dodatkowo wchodząc w Mój komputer także zobaczymy nasz nowy napęd i to, że płyta z grą jest do niego załadowana.

Gratulacje, już wiesz jak uruchomić grę bez płyty CD. Mam nadzieję, że nie sprawiło to trudności.