Przechowywanie jedzenia w lodówce jest dla wszystkich jak najbardziej naturalne. W końcu każdy to robi, a kuchnia kojarzy nam się jedynie z jedzeniem. Zastanawiamy się jednak czy wiesz, że niektóre kosmetyki też powinny być tam przechowywane? Niska temperatura pozwoli zachować ich świeżość na dłużej i nie będą one traciły swoich wartości.

Wiemy, że na myśl o kosmetykach trzymanych w lodówce wiele osób zwyczajnie zacznie się śmiać. Jednak zapewniamy Was, że to nie są dziwne widzimisię. W końcu po co nam kosmetyki, które mogły stracić swoje wartości? Dziś opowiemy Wam trochę o sposobie przechowywania różnych produktów kosmetycznych.

Jakie kosmetyki trzymać w lodówce?

Lodówka będzie świetnym miejscem do przechowywania kremów pod oczy. Schłodzony krem nie tylko dobrze rozbudzi, ale i zmniejszy opuchliznę pod oczami, która może wynikać ze zbyt małej ilości snu. Do lodówki idealnie nadają się też wszystkie naturalne kosmetyki, które nie zawierają konserwantów. Dzięki niskiej temperaturze na dłużej będą mogły zachować swoje właściwości. W chłodne miejsce powinny trafiać kremy organiczne i wszystkie maseczki nawilżające, odprężające i kojące podrażnienia. Jeśli jesteś właścicielką cery naczynkowej na pewno wiesz, że zimno może pomóc zredukować zaczerwienienia. Nie zapominajmy też o produktach ze składnikami aktywnymi takimi jak witamina C, retinol i peptydy. Są to niezwykle cenne substancje dlatego warto je chronić.

Spotkałam się też z opiniami wielu makijażystek, że w zimnie warto trzymać wodoodporne tusze do rzęs i eyelinery. Jako kosmetyczny trick, decydują się one na umieszczenie konturówek do oczu w postaci kredek w lodówce na chwilę przed temperowaniem. Już kilkanaście minut spędzonych w lodówce znacznie ułatwi ten proces.

Jakie kosmetyki trzymać w temperaturze pokojowej?

Szczególnej uwagi do temperatury w pomieszczeniu nie musimy przykładać przy kosmetykach kolorowych do makijażu. Warto jednak umieścić je w zacienionym i mało wilgotnym miejscu. Dlatego właśnie nie powinnyśmy trzymać podkładów, pudrów i tuszy do rzęs w łazience. Przez ciepło i wilgoć mogą szybciej stracić ważność, a używanie zepsutych kosmetyków może wywołać u nas reakcje alergiczne.

Spotkałyśmy się też z tym, że wiele kobiet przechowywało swoje lakiery do paznokci w lodówce. Co prawda niższa temperatura sprawiała, że lakiery nie gęstniały i łatwiej było je można aplikować, jednak chłód sprawia, że warstwy lakieru rozdzielają się i może on tracić swoje właściwości. Dlatego też lakiery lepiej przechowywać w temperaturze pokojowej.

Pozostałe produkty do pielęgnacji twarzy takie jak krem czy serum najlepiej będą się czuć w temperaturze pokojowej. Tak samo perfumy, jednak w ich przypadku musimy zadbać o to, aby znalazły się w zacienionym miejscu, ponieważ światło słoneczne może doprowadzić do utlenienia się zapachu. Warto o nie dbać, w końcu perfumy są naprawdę cenne. 😊 Perfumy najlepiej przechowywać w oryginalnych kartonikach i schowane w szafce lub szufladzie. Niestety nie posłużą nam wtedy jako element dekoracyjny, ale ich zapach pozostanie z nami na dłużej.

Kosmetyki, które nie lubią zimna

Jest też pewna grupa kosmetyków, której w ogóle nie powinniśmy umieszczać w lodówce. Są to wszystkie produkty na bazie oleju lub wosku. Do tej kategorii zaliczają się olejki do twarzy, ciała i włosów oraz podkłady, silikonowe bazy, korektory i pomadki. Przez zimni mogą one zmienić swoją konsystencje i będzie je znacznie trudniej zaaplikować.