Koszulki z nadrukami cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród indywidualnych klientów, jak i firm. Odzież z dedykowanym napisem lub logo firmowym są doskonałą formą promocji i reklamy. Noszona przez pracowników odzież reklamowa zwiększy świadomość marki oraz przyczyni się do zwiększenia zaufania wśród potencjalnych klientów. Sam zakup odzieży z nadrukami to nie wszystko! Sprawdź jak dbać i prać koszulki z nadrukiem, aby zachowały swoje walory użytkowe i estetyczne przez długi czas!

Jak prać koszulki z nadrukami?

Pranie koszulek z dedykowanym nadrukiem lub logo firmowym nie różni się w większości od prania klasycznych t-shirtów. W pierwszej kolejności należy sprawdzić informację zawarte na metce koszulki. Przed umieszczeniem koszulki do pralki należy ją obrócić na lewą stronę, aby ochronić nadruk przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym. Przy praniu koszulek z nadrukiem kluczowe jest ustawienie odpowiedniej temperatury prania. W zależności od zastosowanego materiału temperatura prania może się różnić. Pranie w zbyt wysokiej temperaturze może przyczynić się do szybszego schodzenia materiału z koszulki. Należy wykorzystać również wirowanie na niskich obrotach oraz w razie możliwości pralki program do prania delikatnych tkanin.

Obok odpowiedniej temperatury i wirowania równie istotne są stosowane środki piorące. Najlepiej stosować te do delikatnych tkanin. Nie zależy stosować odplamiaczy, wybielaczy ani innych środków do czyszczenia chemicznego. Stosowanie silnych środków może prowadzić do szybszego zużycia nadrukowanego napisu lub logo.

Jak suszyć koszulki z nadrukami?

Równie istotną kwestią obok prania koszulek z nadrukami jest ich odpowiednie suszenie i prasowanie. Każde pranie powinno wyschnąć naturalnie, w warunkach pokojowych lub na świeżym powietrzu (bez nadmiernego wystawienia na słońce). Zdecydowanie nie zaleca się suszenia ubrań, w tym koszulek z nadrukiem na kaloryferze i w suszarce bębnowej w wysokiej temperaturze.

Koszulki z własnym nadrukiem należy prasować na lewej stronie, w miarę możliwości omijając nadruk i inne nadrukowane elementy. Przy posiadaniu dużej ilości odzieży z nadrukami warto zainwestować w żelazko parowe, dzięki któremu unikniemy kontaktu rozgrzanego żelazka z nadrukami.

Gdzie kupić trwałe koszulki z możliwością wykonania własnego nadruku?

Jakość nadruku oraz odporność na pranie jest związana z metodą wykonania nadruku. Metod wykonania nadruku jest bardzo dużo – jedne są bardzo wytrzymałe, natomiast inne tracą swoje walory estetyczne już po kilku praniach. Osobom szukającym trwałego i solidnego nadruku zaleca się skorzystanie z oferty firm, które wykonują haft metodą komputerową – jedną z najtrwalszych i najczęściej wykorzystywanych metod znakowania odzieży.

Wysokiej jakości odzież z możliwością wykonania dedykowanego nadruku, logo lub napisu możesz kupić na https://ishirt.pl/, gdzie znajdziesz zarówno koszulki, t-shirty, jak i wiele innej odzieży idealnej do wykonania własnego nadruku firmowego.