Dzisiejsza technologia daje nam dostęp do multimediów z różnego rodzaju urządzeń. Komórka, laptop, tablet jest zazwyczaj w każdym domu. Dlatego chętnie i często korzystamy z ich możliwości na przykład oglądając filmy na YouTube. Jednak czasem zbyt mały pakiet danych lub niewystarczający zasięg powoduje problemy i nie możemy oglądać dalej. Co w takim przypadku zrobić? Wystarczy pobrać film na telefon. Jak pobrać film z YouTube na telefon? Już odpowiadamy.

Pobieranie z YouTube na telefon

Jeśli chcesz pobrać film z YouTube na telefon to dobrze trafiłeś. Możesz go pobrać zarówno na komputer jak i telefon. W przypadku komputera można użyć wtyczki do Firefox Video DownloadHelper lub nawet pobrać film z cda.pl i wrzucić go na kartę pamięci telefonu.

Jednak pobieranie bezpośrednio na telefon jest szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem. Możemy to zrobić za pomocą internetu z transmisji danych, bądź gdy mamy dostęp do darmowego wi-fi. Pobieranie uda się zawsze wtedy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Jak pobrać film z YouTube na telefon

Musimy w tym celu zainstalować na telefon aplikację, niestety nie dostaniecie jej w Google Play. Musicie wyszukać na stronie producenta. Nazywa się ona KeepVid i jest dostępna na androida. Pomaga ona w łatwy sposób pobrać wideo z youtube na smartfona. Oprócz YouTube pozwoli nam pobrać film z Facebooka, Vimeo czy Instagrama.

Jak to działa?

To bardzo proste. Zaledwie parę kliknięć dzieli Was od pobrania filmu na telefon. Dzięki temu będziecie mogli odtwarzać go nawet bez połączenia z internetem. Ma on również wbudowaną wyszukiwarkę filmów, dzięki której odnajdziecie film w katalogu. Mamy także możliwość zapisania samej ścieżki dźwiękowej z filmu. Znajdziemy tu także listę pobranych materiałów wcześniej.

Aplikacja pozwala też zapisanie samej ścieżki dźwiękowej z filmu czyli tak naprawdę daje to możliwość przerobienia teledysku na piosenkę. Wewnątrz aplikacji znajdziemy również playlistę pobranych materiałów więc nie musimy ich odszukiwać w pamięci telefonu.

Po włączeniu aplikacji do pobierania filmów z YouTube na telefon zobaczymy okno główne. Tam wybieramy serwis, z którego chcemy pobrać film. W opisywanym przypadku jest to oczywiście YouTube. Po kliknięciu w logo włączy się on we wbudowanej przeglądarce jako wersja mobilna strony Youtube. Szukamy naszego filmu i klikamy białą strzałkę skierowaną w dół na niebieskim polu. W oknie dialogowym wybieramy jakość np 1080p. Film po pobraniu odnajdziemy w folderze DOWNLOADED, który pojawi się po kliknięciu na ikonę na górze aplikacji. Jak widzicie odpowiedź na pytanie Jak pobrać film z YouTube nie jest takie trudne.