Home News Jak pobierać filmy z cda.pl ?

Jak pobierać filmy z cda.pl ?

Zapewne każdy z Was lubi oglądać filmy, jednak nie zawsze są one emitowane w odpowiednim dla nas czasie. Dlatego też powstały portale, gdzie można oglądać filmy za darmo (lub prawie za darmo). Takim portalem jest na przykład cda.pl . Jednak czy można pobierać stamtąd filmy i czy jest to legalne? Jeśli tak to jak to zrobić?

Jak pobierać filmy z cda.pl ?

Otóż sposób na to jest niezwykle prosty i możesz to zrobić bez konsekwencji. Przygotowaliśmy Ci małą instrukcję, z którą na pewno będzie łatwo to zrobić. Nie ma potrzeby instalacji żadnych programów takich jak CDA Downloader. Twój komputer nie musi mieć niczego.

Jak pobierać filmy z Cda.pl – INSTRUKCJA

Otwieramy film, który chcemy pobrać na dysk. Następnie kopiujemy link do filmu, który znajduje się na pasku adresu. Otwieramy stronę cdax.pl i wklejamy link do pola tekstowego. Teraz klikamy przycisk Pobierz i film z cda.pl zostanie pobrany na nasz dysk. Strona przetworzy link, wyświetli formaty, w których możemy pobrać dany film.

Teraz zobaczymy reklamę, ale nie klikajmy w niej nic. Po chwili w prawym górnym rogu pokaże się przycisk Skip Ad, wtedy należy go kliknąć. Następnie wybieramy Zapisz plik i film zacznie się pobierać i gotowe. Twój film jest pobrany i gotowy do oglądania.

Czy pobranie filmu z CDA jest legalne?

Warto wiedzieć o tym, że samo ściąganie filmów z Internetu nie jest nielegalne i nie grozi za to odpowiedzialność karna, o ile są one na użytek własny (według art.23 ustawy o prawie autorskim). Pobranie filmu z cda.pl jest legalne, natomiast nielegalne jest udostępnianie go. Nie możemy wysyłać takiego ściągniętego filmu znów do Internetu. W tym wypadku może grozić odpowiedzialność karna. Najlepiej więc jest pobrać, obejrzeć i usunąć film z dysku.

Czym różni się pobieranie filmu z cda.pl od tego z torrentów? Nie jest to P2P, czyli nie ściągamy i nie wysyłamy pliku jednocześnie.Pobieranie z cda.pl odbywa się tylko i wyłącznie w jedną stronę.