Doskonale wiemy o tym, że powinniśmy dziennie wypijać co najmniej 2 litry wody. Niestety bardzo często zamieniamy to na kawę, colę czy inne niezdrowe napoje, a na koniec nasz organizm i tak pozostaje odwodniony. Oto nasze sposoby na to jak pić więcej wody.

Butelka wielokrotnego użytku

Niedawno podczas zakupów w hipermarkecie trafiłam na butelko-bidon. Spodobał mi się jego kolor oraz kształt, więc zdecydowałam się na zakup. Jego pojemność to 0,7l, dzięki czemu wiem, że muszę wypić 3 pełne bidony dziennie. W dodatku mogę sobie spokojnie dorzucić do wody cytrynkę czy pomarańczkę, które dodatkowo nadają smak. Poszukaj w swoim sklepie takiej butelki. To świetny pomocnik.

Zadbaj o zapas wody

Robiąc zakupy na najbliższy tydzień oblicz ile litrów wody będzie potrzebne. Jeśli będziemy mieć wodę pod ręką, łatwiej będzie się zmobilizować, aby przygotować ją sobie do picia. Ja na przykład staram się kupować 3-4 zgrzewki na tydzień, aby starczyło wody dla mnie i mojego partnera. Często korzystamy też ze zwykłego filtra do wody więc gdy mamy go pod ręką nie musimy się bać, że wody zabraknie.

Nie bój się dodatków

Jeśli nie lubisz pić zwykłej wody ze względu na smak to postaraj się dobrać do niej naturalne i zdrowe dodatki, które mogą umilić smak. Mogą to być owoce, albo domowo przygotowane soki. Dzięki dodatkom owoców czy kilku listków mięty, woda dalej będzie zdrowa, a będzie lepiej smakować. Uważaj tylko podczas kupowania gotowych soków, które mogą być dodatkowo dosładzane.

Zainstaluj aplikację

Nie wiem czy wiecie, ale w prosty sposób możecie zainstalować na telefonie aplikacje, która będzie Wam przypominać o piciu wody. Ustawiacie sobie jak często chcecie otrzymywać przypomnienie i gotowe. Moja aplikacja dodatkowo synchronizuje się z zegarkiem więc dodatkowo w prosty sposób mogę na nim oznaczać ile wody wypiłam. Powiadomienia to idealne rozwiązanie dla zapominalskich.

 

Jeśli masz jeszcze inne metody na to jak pić więcej wody koniecznie zostaw je w komentarzu!