Do Polski przybyła właśnie fala wielkich mrozów. Co gorsza, zgodnie z prognozami mają się one utrzymać jeszcze przez kilka dni. Niestety skóra w trakcie minusowych temperatur staje się bardzo przesuszona i zaczerwieniona. Jak dbać o cerę w mroźne dni, aby uniknąć takich problemów?

W trakcie zimy powinniśmy bardzo dbać o naszą skórę. Niesprzyjające warunki takie jak wiatr, śnieg czy mróz powodują, że o wiele szybciej tracimy wodę, a to doprowadza do przesuszenia skóry. W niektórych przypadkach może dojść do łuszczenia, a nawet odmrożenia. Jak radzić sobie z zaczerwienioną i suchą skórą?

Dobór odpowiedniego kremu nawilżającego

Nie każdy krem, który ma za zadanie nawilżyć naszą skórę, sprawdzi się w trakcie mrozów. Większość z nich ma w swoim składzie zbyt mało fazy tłuszczowej, która odpowiedzialna jest za tworzenie bariery chroniącej przed mrozem i wiatrem. W trakcie mrozów powinnyśmy sięgać po kosmetyki z  zawartością naturalnych tłuszczy. Zaliczają się do nich masła i oleje o dobrej jakości. Jeśli boicie się o pogorszenie stanu skóry w przypadku cer tłustych czy trądzikowych, warto sięgnąć po kosmetyki o konsystencji mleczka.

Odpowiednia aplikacja kosmetyków

W trakcie mroźnych dni musisz  bardzo uważać na to, jaki kosmetyki i na jaki czas przed wyjściem stosujesz. Większość z nich zawiera w swoim składzie wodę, przez co powinniśmy dać kosmetykowi czas na to, aby po aplikacji na skórę miał czas na odparowanie tej wody. Jeśli nie odczekamy odpowiednio długo, a skórę narazimy na działanie mrozu, resztki wody z kosmetyku zaczną zamarzać, działając nie korzystnie na naszą skórę. Starajmy się ostatnie kosmetyki aplikować na co najmniej 30 minut przed wyjściem z domu.

Dodatkowo w okresie zimowym warto zadbać o dostarczenie do organizmu produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy. Nie możemy też zapomnieć o tym, aby organizm odpowiednio nawadniać poprzez picie dużej ilości wody. Wybierając się na długi spacer czy na stok warto dodatkowo zabezpieczyć skórę kremem z filtrem UV, który ochroni ją przed promieniowaniem, ale też przed mrozami.