Huawei nova Y70 z pojemną baterią

Jeśli chodzi o rynek smartfonów, to jest on aktualnie spory. Szukając idealnego telefonu dla siebie, na pewno będziesz miał w czym wybierać. Co kwartał pojawia się co najmniej kilkanaście nowych urządzeń. I nie ma co się dziwić, gdyż popyt na nie jest wręcz nieustający.

Huawei nova Y70

Wybór spory, ale nie do końca prosty. Nie każdy potrzebuje flagowca z najlepszymi parametrami, który będzie kosztował fortunę. Średnia oraz niska półka cenowa coraz częściej jest tylko odrobinę gorsza od modeli „na górze”. Niestety nie zawsze premiery takich smartfonów są ogłaszane w sieci. Często są zwyczajnie pomijane, a szkoda, gdyż huawei y70 to całkiem fajny telefon.

Jeśli chodzi na początek o wygląd urządzenia, to naprawdę prezentuje się znakomicie.  Posiada ekran o przekątnej 6,75 cala (LCD o rozdzielczości 1600 x 720 px) z niewielkimi ramkami oraz dyskretnym wcięciem, to tam kryje się kamerka do selfie (8MP ze światłem f/2.0), robi bardzo dobre wrażenie. Klienci będą mogli wybrać spośród trzech wariantów kolorystycznych: czarny, biały oraz niebieski.

Przy tak sporych rozwiązaniach technologicznych, smartfon nadal jest smukłą bryłą dobrze leżącą w dłoni. Wpływa na to niewątpliwie jego waga, to niespełna 200 gramów, także nieźle. Użytkownicy lubiący robienie zdjęć na pewno ucieszą się z trzech modułów fotograficznych: główny aparat to 48 M ze światłem f/1.8, który jest wspomagany przez ultraszerokokątny aparat 5MP i światłem f/2.2.

Jednak problemem dzisiejszych smartfonów jest głównie bateria. Przy tej ilości użytkowania, zdarza się, że telefon rozładowuje się w moment. Na szczęście w Huawei nova 70 problem ten może odejść w niepamięć, a to z powodu akumulatora o dużej pojemności 6000 mAh, która przy energooszczędnych podzespołach zapewne pozwoli cieszyć się komfortową pracą nawet przez kilka dni. Oczywiście wszystko zależy od intensywności użytkowania.

A co gdy telefon jednak się rozładuje? Ocali go superszybkie ładowanie SuperCharge 22,5 W. Warto podkreślić, że w zaledwie 10 minut doładujemy smartfon do poziomu pozwalającego na dalsze cieszenie się użytkowością smartfona np. oglądanie ulubionego filmu.