Wyczekiwany Huawei Mate XS 2 trafił do Polski niecały miesiąc temu, oczywiście na początku w przedsprzedaży. Jaka była cena tego flagowca i czy warto go kupić? 

Składane smartfony to taki mały powrót do przeszłości, jednak tak naprawdę z przeszłością mają niewiele wspólnego, może poza opcją składania. Patrząc natomiast na parametry, to kolejne sprzedażowe hity. Kolejna generacja składanego smartfona Huawei jest już do zdobycia w Polsce. Huawei Mate XS 2 może spokojnie stawać do rywalizacji z nadchodzącym Samsunga Galaxy Fold 4. Zapewne zastanawiacie się jak wypadnie w takim pojedynku?

Huawei Mate XS 2

Przedsprzedaż Huawei XS 2 w Polsce wystartowała 23 czerwca i trwała do 10 lipca. Cenę wtedy ustalono na 7999 złotych i nie była ona wcale mocno wygórowana jeśli patrzymy na parametry. Co więcej, na każdego czeka w prezencie za 1 złoty smartwatch – Huawei Watch GT 3 Pro 46 mm. Było naprawdę warto, gdyż jego cena w sklepach sięgała 1699 złotych. A jak jest dziś? Cena nie uległa zmianie. Dodatkowo oprócz zegarka możemy dobrać słuchawki FreeBuds Pro 2 w promocyjnej cenie 599 złotych, o 100 zł taniej niż kosztują normalnie.

Huawei Mate XS 2 – jakie parametry

Huawei Mate XS 2 designowo jest bardzo podobny do swego poprzednika. Jednak jeśli chodzi o gabaryty, to tym razem jest on zdecydowanie lżejszy. Całość waży teraz 255 gramów, co na pewno docenią osoby noszące smartfona w kieszeni. Wydajność także przedstawia się zachęcająco. Znajdziemy tu najmocniejszy układ Qulacomma –  Snapdragon 888, jednak małym mankamentem może być brak 5G. Do tego mamy 8 GB RAM.  Jest tu także możliwość szybkiego ładowania 66 W.

Huawei Mate XS 2 ma naprawdę rewelacyjny ekran. Matryca OLED o przekątnej 7.8 cala, z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hzz. Dodatkowo efekt cały podkreśla fakt, że po złożeniu telefonu 6.5-calowy ekran jest widoczny na całym froncie. Daje to zdecydowanie lepszy odbiór niż Samsung.

Całość prezentuje się naprawdę zachęcająco, więc jeśli jeszcze nie dokonaliście zakupu, to warto rozważyć tę opcję. Szczególnie że promocja z dodatkowym gratisem w postaci smartwatcha nadal trwa.