Soda oczyszczona jest dość powszechnie stosowana. Jednak sporo osób zastanawia się gdzie kupić sodę oczyszczoną ? Jak się okazuje rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste, gdyż soda oczyszczona jest ogólnie dostępna i kupić ją można bez problemu praktycznie wszędzie. Na początku zajrzyj do najbliższego marketu czy sklepu spożywczego.

Gdzie kupić sodę oczyszczoną?

Soda oczyszczona jest dostępna w każdym markecie i zazwyczaj znajduje się na działach z produktami do pieczenia, gdyż często używamy ją właśnie do tego. Znajdziesz ją pomiędzy proszkami do pieczenia, kwaskiem cytrynowym i podobnymi produktami przydatnymi w pieczeniu. Jak widzisz odpowiedź na pytanie, gdzie kupić sodę oczyszczoną jest niezwykle prosta i znalezienie jej nie powinno Ci już więcej sprawić problemu.

Soda oczyszczona – różne gramatury opakowań

Sodę oczyszczoną znajdziesz także pod nazwą wodorowęglan sodu. Różni się ona od sody nie tylko nazewnictwem, ale także wielkością opakowań. Swoje zastosowanie znajduje w kuchni, dlatego też jeśli potrzebujesz większej ilości to warto poszukać jej w sklepach z chemią gospodarczą. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć, poproś obsługę o wodorowęglan sodu. Soda oczyszczona spożywcza sprzedawana jest w mniejszych opakowaniach. Do wypieków stosujemy raczej niewielkie ilości i nie ma potrzeby kupowania większych opakowań. Jednak jeśli chcemy mieć jej zapas to szukajmy większych opakowań w sklepach chemicznych lub dużych marketach budowlanych typu obi czy mrówka. Soda oczyszczona ma także wiele zastosowań podczas porządków. Wyczyścimy ją na przykład stare i brzydko wyglądające sztućce z naszej ulubionej zastawy kuchennej.