Home News Gdzie kupić cynamon cejloński?

Gdzie kupić cynamon cejloński?

Czy słyszeliście już o przyprawie nazywanej cynamon cejloński? Czy jest tak samo dobry jak zwykły cynamon, powszechnie nam znany i czy dostaniemy go w każdym sklepie spożywczym? Ile kosztuje i gdzie kupić cynamon cejloński ? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.  

Cynamon Cejloński

Prawdziwy cynamon pochodzi z Cejlonu i stąd wzięła się nazwa cynamon cejloński. Uzyskiwany z wiecznie zielonych drzew, których kora bogata jest w składniki o właściwościach przeciwzapalnych i olejków eterycznych. Oryginalny cynamon cejloński ma bardziej szlachetny smak niż ten zwykły. Odznacza się niewielką zawartością kumaryny, która to w większych ilościach toksycznie wpływa na wątrobę i nerki.

Kumaryna – jak wpływa na organizm?

Kumaryna zawarta jest w cynamonie, jednak tylko i wyłącznie tym, który jest tańszą wersją przyprawy – tj. cynamonie chińskim. I to on zazwyczaj jest dostępny w naszych sklepach spożywczych. Jest powszechnie przez nas używany, jednak znacznie różni się od prawdziwego cynamonu cejlońskiego. Cynamon cejloński praktycznie nie zawiera kumaryny, posiada bardziej aromatyczny smak i ma inny kolor. Zatem jeśli lubicie tą przyprawę wybierajcie ten prawdziwy.

Gdzie kupić cynamon cejloński?

Cynamon cejloński jest droższy około 10 razy od zwykłego dostępnego w sklepach. Gdzie kupić cynamon cejloński? Można łatwo kupić go w sklepach internetowych, jeśli jednak wolicie sklepy stacjonarne to poszukajcie go w wyspecjalizowanych sklepach z przyprawami i ziołami. Opakowanie ok 50 g powinno kosztować ok. 15 złotych.

Dlaczego warto jeść cynamon?

Jedzenie cynamonu korzystnie wpływa na trawienie, poziom lipidów i cukru we krwi. Spożywanie go jest wskazane osobom, które mają problemy z trawieniem. Cynamon posiada także silne właściwości przeciwutleniające, obniża poziom cholesterolu LDL i cholesterolu całkowitego, usuwa wolne rodniki.

Spożywanie cynamonu zaleca się także osobom z odpornością na insulinę oraz obniżoną produkcją insuliny. Przyprawa ta aktywizuje ten enzym. Warto dodawać cynamon do herbaty, gdyż łagodzi napady kaszlu i chrypę.